Eddie Jones, İngiltere eğitiminin eleştirisi üzerine Bath’a geri döndü

Jones daha önce Pennyhill Park’ta gazetecilere konuşuyor. Resim: Warren Little

Jones daha önce Pennyhill Park’ta gazetecilere konuşuyor. Resim: Warren Little

EDDIE JONES, Bruce Craig’e, Bath sahibinin İngiltere’deki eğitim rejimini eleştiren bir işine sahip olmadığını söyleyerek, bir kulübün alevlerine karşı ülke sırasını alevlendirdi.

Rugby Futbol Birliği’nin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İngiltere takımının, bir sonraki ayın üç aylık Güney Afrika Testi turunun dışına çıkarılmasından sonra İngiltere takımıyla birlikte sakatlandığı en son oyuncu Ben Te’o oldu.

Oyuncu, geçen hafta bir ağırlıklar oturumuna katılırken, ilk kez Altı Uluslar Şampiyonası sırasında yaşadığı uyluk sorununu ağırlaştırdı.

Bu, Jones’un 2015 Dünya Kupası’ndan 15’ine kadar İngiltere antrenörü olarak görevlendirilmesinden bu yana, kamplardan yaralanan toplam oyuncu sayısını aldı.

Bath loosehead takımı olan Beno Obano, dizindeki bağları ve kasları kırdıktan bir yıl kadar sonra ve Brighton’da bir İngiltere eğitim kampında bir hafta önce hamstring yaptı.

Daha da önemlisi, Wasps flanker Sam Jones, Ekim 2016’da bir eğitim kampındaki judo seansı sırasında Maro Itoje’nin ayak bileği yaralanması geçirdikten sonra bu yılın başlarında sadece 26 yaşında emekli olmak zorunda kaldı.

RFU, tam güvenlik brifingini almayan ve bir taksi ile hastaneye gönderilen Jones’un yasal işlemiyle henüz yüzleşemedi.

Craig, oyuncular tarafından sürdürülen sakatlıkların sayısının “tamamen kabul edilemez” olduğunu belirterek “bakım göreviyle ilgili önemli sorular sorulması” ve “kampta neler olup bittiği” nin eklenmesi konusunda ısrar etti.

Ancak, hem Avustralya’nın hem de Japonya’nın eski bir baş koçu olan Jones, oyuncuların uluslararası rugby sendikalarının sık sık çektiği zorluklara hazır olması için kullandıkları yöntemler konusunda hiçbir şeyleri olmadığını söyledi.

“Endişem yok. Test maçında ragbi için uygun şekilde antrenman yapıyoruz, ”diyor Jones Sky Sports.

“Değiştireceğimin tek nedeni, daha sıkı antrenman yapmamız gerekirse ya da Test maçları için elimizden gelenin en iyisini yapmak için daha hafif eğitmemiz gerekiyor.

“Test maçları için oyuncuları hazırlıyoruz. Kulüpte kimsenin bir koçu Test ekibini nasıl eğiteceğini söyleme hakkına sahip olduğunu düşünmüyorum. ”

Ben Te’o, Güney Afrika’ya yaz turundan çıktı. Kaynak: David Rogers – RFU

Jones ayrıca BBC Radyosu’na şunları söyledi: “Yaralanma sayısının kabul edilemez olduğunu gösteren herhangi bir rakam görmedim.

“Çalışanlarımızdaki hiç kimsenin onlardan biri olmadığını öne sürdü, ancak Bruce, eğitim-yer yaralanmalarında uzman bir kişi olduğu için, daha fazla bilgiye sahip olmak zorunda kalacağım” dedi Avustralya alaycı bir tavırla.

9 Haziran’da Johannesburg’daki Ellis Park’taki Springboks’a karşı seri açıcı olarak dış merkezde başlayacak olan Te’o, şu anda ameliyatla karşı karşıya, ancak 2018/19 Avrupa sezonunun başlangıcına uygun olmalıdır.

“Benny bir ağırlık seansından sonra sıkıydı – bir asansör yaparken ağırlık seansı sırasında diziyle ilgili bir sıkılık hissetti” diyor Jones.

“Tarandı ve Fransa’ya karşı altı ulusun oyunundan eski bir yırtık olduğunu gösterdi ve bu yüzden onu turda almak için çok büyük bir risk taşıyordu”.

Bu arada, Billy Vunipola’nın kondisyonuyla ilgili endişeler var; 8 no’lu kırık bir koldan geri dönüş, ardından da devam eden hamstring sıkıntısı.

Vunipola, geçtiğimiz hafta sonu Twickenham’daki İngiliz Premiership finalinde Exeter’e karşı Saracens’in zaferinden yaklaşık bir saatliğine sahadaydı, ancak gevşek bir güç olan santral Güney Afrika’ya karşı ilk Testi yine de kaçırdı.

Jones, “Hamstring ve hala ne kadar uygun olacağına dair bir endişemiz var” dedi.

“Billy olmadan uzun bir dönem geçirdik ve o harika bir oyuncu olsa da onsuz baş edemedik.”

“Onu tekrar yana istiyoruz, ama eğer yapmazsak, başka bir şekilde oynayacağız.”

İngiltere, bu sezonun Six Nations filminde, arka arkaya başlıkların ardından, hayal kırıklığı yaratan beşinciyi tamamladı ve şimdi Pazar günü Twickenham’da kapanan uluslararası olmayan maçta Barbarların 63-45 kaybını takiben dört kez düz yenilgiye uğradı. .

© – AFP 2018

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

High Geleceğe dair büyük umutlar yaşadık ve kısa kaldık, bu yüzden çok hayal kırıklığı yaratıyor ”

Olduğu gibi: İrlanda v Fransa, Dünya Rugby U20 Şampiyonası


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir