Duygusal Schmidt ailesiyle birlikte İrlanda geleceğine karar vermeye hazırlanıyor

BİR MOMENT İÇİN, Joe Schmidt’in düşünce örgütü elindeki görevden uzaklaştı ve muhafazasını devirmesine izin vererek, İrlanda baş antrenörü, önümüzdeki günlerde görev süresinin sona erdirilmesi yönündeki niyetine işaret edeceğine dair en güçlü göstergeyi verdi.

Schmidt dün, gelecek hafta başlarında 2019 Dünya Kupası’nın ötesinde geleceği ile ilgili bir karar vereceğini doğruladı ve daha sonra baskı ortamı ile birlikte oturup ailesinin İrlanda’da aldığı destek hakkında konuşurken duygusal açıdan duygusallaştı.

Carton House’da konuşan Schmidt dün. Kaynak: Tommy Dickson / INPHO

Schmidt, “Benim için zor, dürüst olmak gerekirse,” dedi. İrlanda’nın Kasım serisinin sonuçlarına göre kararının nihayet kamuoyuna açıklanmasının en rahatı olacağını söyledi.

Kiwi’nin IRFU’yla yaptığı sözleşme Japonya’daki gelecek yılın Dünya Kupası’nın sonunda sona eriyor ve Schmidt karısı Kellie’yle ve İrlanda’nın Cumartesi akşamı İrlanda’ya karşı Test’i izleyen hafta boyunca dört çocuğuyla birlikte bu meseleyi kastetmeye devam edecek.

Schmidt, “İşin taleplerini ve ulusal ekibin saltanatı sırasındaki başarısını önererek aile zamanının pahasına geldi” dedi. “Geriye ve ileriye gitmeye devam edemeyeceğimi biliyorum. Bu karar üzerinde kendimi yeterince dövdüm. ”

Basın toplantısında, geleceğinin konusu daha sonra gündeme geldiğinde, 53 yaşındaki – daha önce kararından rahatsız olduğunu itiraf etti – açıkça duygusaldı.

“David Nucifora’ya [IRFU performans direktörü] rapor veriyorum ve David’le iyi bir ilişki kuracağım. O ve Philip Browne ile komitenin bize büyük destek verdiğini hissettim ”diye devam etti.

“Bence çalışmak için harika insanlar. Bize bir şeyler denemek, risk almak için gerçek bir lisans verdiler. Avustralya’daki ilk Test’te, bir kaç kişi Test ekibine bakmış ve bu adamın nerede olduğunu, o adamın nerede olduğunu, diğer adamın nerede olduğunu ve koçluk ekibi olarak hissettiğimiz şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Ekibin arkasındaki bir ekip olarak bu grup tarafından tam olarak desteklendiğini hissettik.

“Bu, tam desteğe sahip olduğunuzu hissettiğinizde işimizin tadını çıkarmanın bir parçasıdır.

“Pazartesi günü David Nucifora ile bir sohbet olacak ya da pazar akşamı bile olabilir.

“Açıkçası CEO’su Philip Browne ve kendi CEO’m, karım Kellie’yi ve çocuklarını anlatırken… Pazar günü brunch için biraz zaman alacağız ve birkaç şey içelim.

“Emin değilim, biliyorsunuz ve burada bir ailenin desteğine sahip olduğumuza inanamıyorum. Açıkçası Luke ile (oğlu epilepsi hastası) olağanüstü bir desteği var. Ona bir soru soracağım ve nasıl gittiğimizi göreceğiz. ”

Schmidt’in odak noktası, İrlanda’nın önemli bir yılın final sınavında kalmasına rağmen, bu hafta sonu, Kasım ayında Aviva Stadyumu’nda ABD’ye karşı çıkacak olan kararını askıya alacak.

Geçen hafta sonu All Blacks karşısında zafere ulaşan personelde 14 değişiklik yaparak, Schmidt’in kadrosundaki derinlik çizelgesini daha yakından inceleme fırsatı yakaladı. Bu, Dünya Kupası’ndan önce yapacağı son şanstan biri olacak.

Schmidt bu hafta 14 değişiklik yaptı. Kaynak: Dan Sheridan / INPHO

Garry Ringrose, bu hafta korunan tek oyuncudur, John Cooney’nin yaptığı gibi – ilk başlangıcını ilk yarıya indirecek – ve Tadhg Beirne, haklarını almak için çok hak ettiği ve hak ettiği fırsatları verenler arasındadır.

Schmidt’in bu Dünya Kupası döngüsünde inşa ettiği derinlikteki güç, 2013 yılında reçineleri geri çektiği zamandan çok uzak bir ağlamadır. Bu noktada İrlanda, sekizinci sırada yer almıştır.

Son altı yıl boyunca İrlanda’da üç Siyah Nişan unvanı kazandığını ve All Blacks’in ardında dünyaya yükseldiğini belirten Schmidt, başarıları ‘seni uçurmaya” itiraf ediyor.

“Bazı performanslar, bazı kupalar, demek ki, bu grup muhtemelen büyümeye devam ettiği için bazı şekillerde sizi uçurdu” dedi.

“İlk başlarda [2014] Altı Ulustan başlamak için 17 oyuncu kullandık ve bu ilk Altı Ulus’ta olabildiğince rekabetçi olduğumuzu ve bir takım olarak büyümediğimizi ve bunun bir takım olarak büyümediğiyle ilgili olduğunu biliyorduk. ikincisindeki gibi biraz [2015’te].

Daha sonra Dünya Kupası’nda yaşananlar ile yeniden düşünmek ve yeniden inşa etmek zorundaydınız, üçüncüsünü bitirdik ve sonra ikinci olduk ve altı milletimizin performansının zirvesine bu Grand Slam ile geri döndük.

“Muhtemelen öngörülemeyeceğim şeylerden bir tanesidir ama bence bu grup nerede olduklarını anlamak için inanılmaz derecede çalışmıştı ve ben sadece oyun grubu demek istemedim. Koçluk kadrosuna güç ve şartlandırma personeline analiz yapmak.

“Ve eyalet koçluk personeli – dün gece Leo [Cullen] ‘e götürdüm, dün Dan McFarland’a gittim, Johann’la konuşuyordum [van Graan], Friendy [Andy Friend] Güney Afrika’da belli ki bitti, Gitmeden hemen önce birkaç iyi sohbette, hepsi kendi imkanlarını en üst düzeye çıkarmak için inanılmaz derecede sıkı çalışıyorlar.

“Bence hizalama hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Bence ikili bir faydası var, oyuncuları yönetiyor, onları getiriyorlar. Leo bu haftasonu için kendi takımında bir grup akademiyi seçti. Leo’nun oynadığı erkeklerin bir kısmını görmek kadar heyecanlıyım. ”

Schmidt, İrlanda sistemini ve milli takımın ve illerin Yeni Zelanda’lılarla nasıl uyumlu olduğunu, ancak şu an içinde bulundukları sağlıklı pozisyonun çok hızlı bir şekilde değişebileceği konusunda uyarıyor.

“Herkesin aynı şekilde oynamasını istediğimiz gibi bir yolu yok. Her ilin kendine ait bir karakteri vardır ve farklı içerikleri vardır. Kendi karışımlarını yaratıyorlar ve bunun sağlıklı olduğunu düşünüyoruz.

“Çeşitlilik, insanları taze tutmak ve aynı zamanda fikirlerimizi ferahlatmak için gerekli olan bir şeydir. Bu yüzden, şu anda gerçekten iyi bir yer olduğunu düşünüyorum ve kararsız çünkü şeyler değişebilir, ancak kendimizi bazı yönlerden güçlü bir konuma sokmamıza izin verdi.

Sammy Arnold ABD’ye karşı ilk çıkışını yapabilir. Kaynak: Dan Sheridan / INPHO

“Öyleyse hala iş etiğini ve coşkusunu korumak zorundasın, ama geçen Cumartesi günü olduğu gibi bir kalabalığın olduğu zaman, çocukların heyecanlanmaması çok zor. Bu olağanüstü oldu. Oyundan sonra otele geri döndüğümüzde bile, stadyumdan düz geleceğini söyleyen birkaç kişi ile tanıştım.

“Gerçekten mi dedim? Birkaç saatliğine orada olmalısın. ”Ve dediler ki,“ Evet, bitirmek istemedik ”.

“Bizim için harika bir pozisyon. Oyunculara bir şey ifade ediyor, bu derece desteğe sahip olduklarını düşünüyorlar. ”

Aviva Stadyumu, Cumartesi günkü final fikstürü için tekrar satışa sunulacak. Schmidt’in rekorunu arttırmak için taraftarı 12 sayı kazanarak, son 18 test gezisinden 17’sini kazanmıştı.

Orta sahadaki Stuart McCloskey ve bankta açılmamış Sammy Arnold adını söylerken Schmidt’in seçimi, bu dört oyun penceresindeki takımında 42 oyuncunun 41’ini kullanacağı anlamına geliyor, Robbie Henshaw hamstring sakatlığından önce garip olanı Arjantin.

Schmidt bu haftasonu McCloskey, Andrew Conway, Jack Conan, Jordi Murphy, Niall Scannell ve Finlay Bealham’ın beğenisine sunulan fırsatlardan bahsetti ve takımın saçaklarında yer alan oyuncular için büyük bir gün geçirdi.

“Koçluk ekibinin bu oyunu yayınlaması için birçok konuşma var” diye ekledi.

Bu takımı dümdüz bırakmadan, onları biraz baskı altında tutmak istedik, bu yüzden, dört oyun serisinin sonunda, daha fazla bilgi edinmemize izin verecek.

“İtalya oyunu oyuncular üzerinde zordu. Sadece bir eğitim almışlardı. Bu sürekliliği tam olarak anlamadılar. Amerika bizim için kolay bir şey yapmayacak. Bu oyunun nispeten sıkı olması durumunda şaşırmam.

“Geçen sene bu özel parantez içinde Fiji oynadık ve üç puan kazandı. Onlar, kasten oyuncuları dışarıya koyduğumuz, onları baskı altına almak isteyen ve baskı altında nasıl tepki verdiklerini görmek isteyen oyunlar.

“Bu oyunda yollarını karıştırmak zorunda kaldılar. Umarım, çabalıyoruz. Umarım, günün sonunda sonuca ulaşmamızı sağlayan bir performans ortaya koyabiliriz. ”

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir