Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Dünya Oğuzhan Yalçın’ı Konuşuyor!

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Dünya Oğuzhan Yalçın’ı Konuşuyor!

ASKİ Sporlu milli güreşçi dünyanın konuştuğu isim haline geldi. Eleme turunda Norveçli sporcu Morten Toresen’i ilginç bir hareketle saf dışı bırakırken Oğuzhan’ın bu hareketi tüm dünyada bilinir hale geldi.

Milli güreş takımının yeni gözdesi 21 yaşındaki AKSİ Sporlu güreşçimiz Oğuzhan Yalçın, eleme turunda Norveçli sporcu Morten Thorsen ile eleme maçına çıktı. Müsabakada yaptığı hareket sonrası yorumda bulunan genç futbolcu, bu hareket bana madalya almama neden olmadı ancak tüm dünyada bilinir hale gelmesine neden oldu.

Bu hareketi yaparak maçı kazanmamdan sonra hareketin popülaretesinin arttığını gördüm. İnternette ve özellikle sosyal medyada olumlu ve olumsuz tepkiler aldım.

Bu hareketi yaptım ve eleme turunda rakibimi saf dışı ettim. Ancak bu hareketi yaptıktan sonra madalya almak dahada güzel olur. Bu hareket bu karşılaşmada bana madalya getirmedi ancak beni dünyaya tanıtmasında katkı sağladı. Madalya getirmiş olsaydı daha iyi olabilirdi. Milli bayrağımızı yukarıyı çekmeyi daha çok isterdim” dedi.

Maç sonrasında internette dolaştığımda yaptığım hareketin videoları internette 2 milyon kez tıklanma almış. Sosyal medya hesabıma iyi ve kötü yende tepkilerin geldiğini gördüm. Türkiye’den ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan insanlardan tepkiler aldım. Bana destek amaçlı teşekkürler bulunan insanlara buradan teşekkür ediyorum. Ben Çorum'lu bir ailenin çocuğuyum. Çorum AK Parti İl Başkanı, kulüp hocalarım Mehmet Ayhan ve Akif Pirim beni teşekkür için aradılar. Kendilerine binlerce kez teşekkür ediyorum.


BU HAREKETİ YAPMAK BÜYÜK BİR RİSKTİR

Şuana kadar Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında bir derecem yok. Ancak Uluslar arası şampiyonalarda derecelerim var. Yaptığım hareketin bir ismi yok ancak tamamladığım kısmı künde olarak anılıyor. Üstüne birde perende attım farklı bir şey ortaya çıktı” dedi.

Önemli olan hareketi yaptıktan sonra başarıya ulaşarak puanı alabilmektir. O hareketi yapmadan önce maçın bitimine 5 saniye vardı. O anda farklı bir şey yaparak puan almam gerekiyordu ve kısa süre içerisinde yapmaya karar verdim. Rakibimin üzerine atlamam gerekiyordu. Zaten alttan girerek puan almam çok zordu. Rakibimin üzerine atladım ve hareketimi yapınca puanı da aldım. Rakibim beni havaya kaldırdığında bu hareketi yapmaya karar vermiştim” diyerek sözlerine son verdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi