Derry maintain unbeaten home record as Cork

Resim: Presseye / Lorcan Doherty / INPHO

Resim: Presseye / Lorcan Doherty / INPHO

Derry City 0
Cork City 0

AARON MCENEFF Derry Şehri, Cork City şampiyonu olarak dağıtılan bir Brandywell Stadyumu’nda Cork City’nin şampiyonluğunu kaybetmesiyle beraber, sakatlık mücadelesinde devam etti.

Orta sahadaki çırpınan haç, direğin iç kısmına sıçradı ve dramatik bir final boyunca 91 dakikalık bir süreliğine, Cork kaleci Mark McNulty’nin eline geçti.

Nokta Leesiderler için en iyi noktayı tutmak için yeterliydi, ancak üç noktalı kurşunu bire kesildi; Ancak, John Caulfield hiç şüphesiz Turner’ın Haçına değerli bir noktayla geri dönmekten memnun olacak.

Candwellripler Brandy Brandywell’deki ligde ikinci ardı ardına çekişti ve McEneff’in çabalarıyla durma zamanında zafer elde etmek için çok acı çektiler.

Ancak Cork, Jimmy Keohane’nin bardaki barajın başına geçmeden önce Gerard Doherty tarafından yakın bir yerde cesur bir tasarrufla reddedildiği için ölüm şansını da elde etti.

Nicky Low, başlangıçtaki XI yapmak için geç bir fitness testinden geçerken, Rory Patterson çizgiyi yönetmeye geri döndü ve Conor McDermott sağ arkaya giriyordu. Gavin Peers ve Ben Doherty sıraya düştü.

Caulfield, geçen hafta sonu Turner’s Cross’da Limerick’i yenen takımdan sadece bir değişiklik yaptı ve Shane Griffin, Steven Beattie’yi sol arkada tercih etti.

Açılış üç dakika içinde iki köşe vuruşunu zorlayan Derry’den yüksek tempo başladı ve ikinciden, Curtis Low’in teslimatından hemen hemen yakınlardaki başlığa baktı.

Cork’un Keohane’si Derry yarısının derinliklerinde kendini buldu, ancak Patterson hemen önce diğer taraftaki hedefini vurmadan önce yüksek ve geniş bir şekilde patladı.
Derry üstte ve arkada kaldı Jack Doyle 15 dakika sonra kapanmaya başladı McEneff’den düzgün bir mankenden sonra topa vurdu, ancak sağ ayaktaki sürüşü genişledi.

İkinci yarıya kadar bir cagey başlangıcıydı ve sıcaklıklar yükseldi, hakem Paul McLoughlin üç dakika içinde McEneff ve Conor McCormack’e rezervasyon yaptı.

Oyunun hedefe ilk vuruşu, McDermott sağ arkadan şaşkınlık attığı ve içeri girdiği zaman saatine kadar gelmedi, ancak ceza sahası kenarındaki düşük sürüş mesafesi McNulty tarafından güvenli bir şekilde toplandı.

Caulfield düz Cork saldırısına biraz kıvılcım eklemeye çalışırken, Kieran Sadlier, eski Brandywell’in favori Barry McNamee’nin pahasına 61 dakika sonra tanıtıldı.

Ve saniyeler içinde orta saha adamı Sheppard’ı sol kanatta uzaya fırlatırken umut verici bir Cork hareketine karıştı. Haçı, Buckley ve Keohane tarafından dört metreden enine atış çizgisini vurdu.

Rory Hale, daha sonra, 25 metreden güzel bir şekilde gizlenmiş bir çaba ile topu köşeye sıkıştırmaya çalıştı ancak savunmasız sol direğin sadece genişliğinde sıçradı.

Ev sahibinin desteğiyle, 77. dakikada Patterson takımının yaptığı kontra atakta, Sean McLoughlin’in kontra atak yaptığı ortaya çıktı ancak hakem ikna olmadı.

Patterson, 79. dakikada, Curtis’in soldan sağa sola dönen sopasıyla, ağının çatısına geri döndüğünde, yakın bir zamanda geldi.

Caulfield’ın oyuncu değişikliği olumlu bir etki yaratıyordu ve Steven Beattie’nin altı-yarda kutusuna girmeye davet etmesi sadece bir dokunuşa ihtiyaç duyuyordu ancak bu oyuncu Josh O’Hanlon’un botunu daralttı.

Sadlier daha sonra gevşek topu aldı, içeriyi kesti ve düşük grevi, yakın direğe ayaklarıyla uyanık olan Doherty tarafından geri alındı.

Derry güçlü bir şekilde sona erdi ve Low’un kutunun dışından gelen sol ayaklı grev, durgunluk süresindeki direğin tam genişliğine saptı.

McEneff daha sonra sağ ayağındaki sol kanattan bir haçla çırpılmış ve postun iç tarafına çarpmış ve McNulty’nin kollarına tesadüfen sıçramıştır.

Diğer ucu düzelten Beattie, Keohane’yi golden altı metre uzakta buldu ve Doherty, ev sahibi tarafa bir puan vermek için ayağını vurmayı cesurca engelledi.

Derry City : Doherty, McDermott (McDonagh 88), Cole, Toal, Doyle; Ronan Hale, Low, Rory Hale, Curtis, McEneff, Patterson (Boyle 83).

Cork City: McNulty, Horgan, McLoughlin, Bennett, Griffin, Sheppard (Beattie 78), Keohane, McCormack, McNamee (Sadlier 61), Buckley, Cummins (O’Hanlon 71).

Hakem : Paul McLoughlin.

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir