DC United teknik direktör Olsen, Rooney faizini doğruladı

Spor

DC United antrenörü Ben Olsen, kulübün Everton Wayne Rooney’i imzalama konusundaki ilgisini doğruladı, ancak Major League Soccer’da henüz tamamlanmamış olan İngiliz formasını çekmek için herhangi bir anlaşma yaptı.

DOSYA FOTOĞRAF: Futbol Futbol – FA Kupası Üçüncü Tur – Liverpool vs Everton – Anfield, Liverpool, İngiltere – 5 Ocak 2018 Everton’s Wayne Rooney Maçtan önce ısınmak Reuters / Carl Recine / Dosya Fotoğraf yoluyla eylem görüntüleri

12 Mayıs 2018 06:55

Bu içeriği paylaş

Yer

REUTERS: DC United teknik direktörü Ben Olsen, kulübün Everton Wayne Rooney’i imzalama konusundaki ilgisini doğruladı, ancak Major League Soccer’da henüz tamamlanmamış olan İngiliz formasını ele geçirmek için herhangi bir anlaşma yaptı.

Eski İngiliz kaptanı Rooney son birkaç gündür yoğun bir spekülasyona maruz kaldı. İngiliz basında çıkan haberlerde, bir anlaşmanın ABD’ye taşınması için “prensipte” kabul edildiğini belirtti.

Olsen, Amerikan web sitesi TMZ’ye Cuma günü yaptığı açıklamada, “Kesinlikle anlaşma yapılmaz, ancak kesin olarak bizim sonumuzdan bir miktar ilgi vardır.”

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında Manchester United’dan bir çocukluk kulübü olan Everton’a tekrar katılan Rooney, kampanyanın ilk yarısında 11 gol attı ancak Sam Allardyce yöneticisi altında bir başlangıç ​​noktasını kırmayı başaramadı.

Allardyce Cuma günü yaptığı açıklamada, Rooney’nin Merseyside kulübünden ayrılmayı istemediğini, ancak herhangi bir oyuncunun devam etmek istediği takdirde “rahat” olacağını söyledi.

MLS orta sezon transfer penceresi 10 Temmuz’da açıldığında 32 yaşındaki Rooney DC United’a bir hamlede bulunma şansına sahip olacak.

(Bengaluru’da Hardik Vyas tarafından Raporlama)

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın