Croatia on fire after World Cup

Resim: AAP / PA Görüntüleri

Resim: AAP / PA Görüntüleri

Sevinçler, sarılmalar ve tezahüratlar, havai fişek ve işaret fişeği ve umutları – Hırvatistan, İngiltere’ye karşı kazandığı zaferler, bir Dünya Kupası finalinde ilk kez bir kez belirlendikten sonra Çarşamba günü geç saatlerde ateşe verildi.

“Dünya Kupası finallerinde Hırvatistan! O çok güzel! Rusya’daki tüm mucizelerin mucizesi! ”Devlet tarafından yönetilen HRT televizyon yorumcusu Drago Cosic kendinden geçmiş bir şekilde bağırdı.

Hırvatistan, Pazartesi günü Moskova ile bir buluşma için ikinci kez ek süre olan Mario Mandzukic’in golüyle İngiltere’ye 2-1 yenildi.

fanlar Binlerce dev ekranda “Ateşli Ones” (Vatreni) tezahürat aralıklı yağmur göğüs gererek, Zagreb’in ana meydanında ülkenin en büyük fan bölgede toplandı.

Hırvatistan’ın yıldız oyuncusu Luka Modric’a HRT’a verdiği demeçte, “Burada gururlu ve mutlu olabiliriz… burada durmak istemiyoruz” dedi.

– ‘Aslanlar gibi –

Mandzukiç, “Sadece büyük takımlar bu kadar cesur olabilir ve İngiltere’ye karşı 1-0’lık bir geri dönüş atabilirler” dedi.

“Kaybediyorduk ve geri döndük, aslan gibiydik.”

Yerel medya oyuncuları kahraman olarak övdü.

“Perisic ve Mandzukic kahramanlar – Mucizevi Hırvatistan, İngiltere’yi şok eder ve tarihte ilk kez Dünya Kupası finaline çıkarır!” Dedi.

Dalic’in ekibi daha dramatik bir maçla oynadı ve yeni bir mucizevi zaferle hayranlarını bir daha gururlandı! ”

“Bravo! Herkesin kutlaması gerekir… Dalic’in Fiery Ones, Hırvat futbol tarihinde en büyük başarıya imza attı! ”, Diye ekledi Sportske Novosti gazetesi çevrimiçi

“İngilizceyi indirdik! Hırvatistan Dünya Kupası finalinde! Kahramanlarımıza bravo, bravo! Derin yay!, ”Vecernji List gazetesini çevrimiçi söyledi.

– ‘Son derece duygusal bir akşam ‘-

Gazetede, “Hırvatistan’ın ekstra zaman draması, İngiltere’yi dövdüğü ve Pazar günü, gezegende en iyi futbolu oynayan Fransa ile karar verecek.

“Peki, bu Hırvatistan, bunun hakkında hiç şüphe yok.”

Bu arada, Rijeka’nın kuzey limanından güneydeki Dubrovnik’e ya da doğudaki Osijek kentine kadar ülke çapında on binlerce hayranı sokaklarda ve meydanlardaki zaferi kutladı, popüler taraftar şarkılarını söyleyerek ve Hırvatistan’ı kırmızı-beyazla salladı. mavi bayraklar.

“Bu son derece duygusal bir akşam! Gurur duyuyorum, hepimiz için büyük bir zafer! ”Dedi. 23 yaşındaki Fran Kuliç, Zagreb şehir merkezindeki arkadaşlarıyla kutlama yaptı.

Modric’in adıyla kırmızı-beyaz mayo giymiş 36 yaşındaki bir öğretmen olan Milena Baciç, arkadaşlarıyla dans ediyor ve “şafağa kadar parti yapmak” istediğini söyledi.

“Hırvatistan’ımı oyna, seni gördüğümde kalbim yanıyor!”, Tüm gün boyunca radyo istasyonlarında popüler bir şarkı çalınırken garsonlar, mağaza çalışanları, TV sunucusu ve hemşireler kırmızı-beyaz formaları giydi.

Bazı mağazalar, çalışanların maçı izlemelerini sağlamak için erken kapatıldı, çeşitli konserler, oyunlar ve sinema gösterimleri iptal edildi.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Modric’in tarafı, Rusya’daki son dördüne koştuğu için ulusal kahramanlar olarak ele geçirildi.

Ülkenin ilk Dünya Kupası’nda yarı finallere bağımsız bir millet olarak ulaşan seleflerinin 1998’de başarılı olmaları ile eşleşti.

Ancak, Çarşamba gecesi Dalic’in oyuncuları daha da iyi bir performans göstererek, yaklaşık dört milyon insanın ülkesi için tarihi bir Dünya Kupası finali elde ettiler.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın