Cork City parlak Buckley brace sayesinde liderler Dundalk üzerinde baskı tutmak

Buckley: Çifte. Resim: Oisin Keniry / INPHO

Buckley: Çifte. Resim: Oisin Keniry / INPHO

Limerick 0

Cork City 2

CORK CITY lig liderleri Dundalk üzerindeki baskıyı Limerick’de rahat bir 2-0 galibiyetle KEPT.

Bir Garry Buckley, şu anda kucakladığı yoğun programla gerçekten yorulmuş görünen iki tarafı ayırdı.

Conor McCormack, John Caulfield’ın geçen hafta Bray’e karşı yaptığı 4-0 romp’tan gerekli gördüğü tek değişiklikti. Sağ kanatta ameliyat eden Steven Beattie’nin yerini aldı.

Limerick’in dördüncüsü, bir çok durumda nakliye kepçeleri için spot ışığında olmuştur, ancak yaralanma nedeniyle seçimdeki tutarsızlık yardımcı olmamıştır. Derme çatma merkezi yarım bile olsa Eoin Wearen bunu askıya aldı.

Blues, Barry Maguire’ın bir fitness sınavında başarısız olduğu ve genç Will Fitzgerald ile değiştirildiği için geç bir değişime zorlandı.

John Caulfield, bu kategorideki ligde ikinci en iyi rekorunu elinde bulundurarak uyku kaybedemeyecek, ancak Leesiders, Premier Division’da son yedi deplasman maçından sadece ikisini kazandılar. Geçen sezonun kampanyasındaki ilk 13 maçında sadece iki puan düşürdüler.

Her iki tarafın keskinlikten yoksun olması nedeniyle, armatürlerin ön yükünün bu iki tarafa da yardımcı olduğu görülmüyordu. Açılıştaki yarışın tek önemli golut aksiyonu, gerçek bir tehdit oluşturmadan çarpı çubuğunu sıyırmış bir Colm Horgan çarpışmasından geldi.

Cork City ligdeki son iki maçından birinde gol atamadı. Ancak, Mart ve Nisan 2012 arasında UCD, Derry ve Bohs’a karşı üç kayıp yaşadıkları için ardı ardına üç maçta başarısız olmadılar.

Bunun olmasına da izin vermeyeceklerdi. Buckley, sık sık yaptığı gibi, önemli golü attı. Sol kanaldaki lofted bir top, Buckley koşusunu görmek için tam zamanında bakılan Kieran Sadlier’ın göz kamaştıran ayaklarını buldu. Clarke’ın ulaştığı yerden alt köşeye kadar soğuk bir şekilde bitirdi.

Şehirde sadece bir dakika kaldı, şehir kırdı. Her zaman doğru zamanda doğru yerde bulunan adam Buckley yine oldu. Bu kez, noktaları mühürlemek için ağın çatısına güzel bir çaba harcadı.

Limerick: Brendan Clarke; Shaun Kelly, Kilian Cantwell, Tony Whitehead, Billy Dennehy; Conor Clifford (Karl O’ullivan 46); Fitzgerald, Cian Coleman, Shane Duggan, Daniel Kearns (Colm Walsh-O’Loghlen, 55); Mark O’ullivan.

Cork City: Mark McNulty; Colm Horgan, Conor McCarthy, Sean McLoughlin, Shane Griffin; Jimmy Keohane, Barry McNamee; Steven Beattie (Karl Sheppard, 53), Garry Buckley, Kieran Sadlier (Michael Howard, 89); Graham Cummins (Josh O’Hanlon, 82).

Hakem: Sean Grant (Wexford).

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Benson’ın güzelliği, Dundalk’ın Waterford’un üst düzeydeki liderliğini korumak için üstesinden gelmesine yardımcı oluyor

McEneff ve Derry için çifte zevk, altta köklenen Bray’i


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın