Concern over Leinster

Frawley, Cuma gecesi sadece 17 dakika sürdü. Resim: Brendan Moran

Frawley, Cuma gecesi sadece 17 dakika sürdü. Resim: Brendan Moran

Ryan Bailey, Donnybrook’dan rapor aldı

SADECE, Ciaran Frawley’nin bu geceki dostluk mağlubiyetinin erken saatlerinde Newcastle Falcons’un Leinster’ın ritmini bozmasıyla ayrılmasa da, yeni sezonun açılış haftası için eyaletin yarısı dışındaki seçenekleri üzerinde daha fazla endişe uyandırıyor.

20 yaşındaki oyuncu, Avrupa şampiyonunun Donnybrook’daki sezon öncesi yenilgisinin açılış borsalarında kolunda bir patlama yaşadı ve oyuna devam etmesine rağmen 17 dakika sonra zorlandı.

Hasarın kapsamı henüz bilinmemekle birlikte, Frawley’nin sağ kolunu uzatarak yaptığı görüş, Leo Cullen’in Guinness Pro14 açıcısından sadece iki hafta önce Cardiff Blues’a ihtiyacı olan şey değildi.

Johnny Sexton ve Ross Byrne, İrlanda’nın Avustralya’daki yaz turunu izleyerek gecikmiş yolu eyleme geri çekerken, Leinster’ın yarı yarıyadaki seçenekleri, önemli bir süre için Frawley’le ilgili olarak göz ardı edilmelidir.

Skerries, geçen hafta Noel Reid ile Montauban’ın galibiyetini kaçırdı ve Jimmy O’Brien ve Tom Daly de sezon öncesi 10 forma giydi.

Daly, Falcon’lara 42-17’lik ters dönüşte iki denemeyi yapmak için tezgâhtan çıktı ama dışarı-out-out 10 değil ve aynı merkezler Reid ve O’Brien için de söylenebilir.

Cullen, Sexton ve Byrne’nin geri dönmesinden önce, Pro14’in ilk birkaç turu için eyaletin stoklarına daha derinden inmek zorunda kalabilir;

İrlanda U20 out-half Byrne, Leinster için bir seçenek olabilir. Kaynak: Ryan Byrne / INPHO

Eski St Michael’s Koleji adamı, bu yazın U20 Dünya Şampiyonası’nda İrlanda için seçildi ve son haftalarda Leinster kıdemli takımıyla antrenman yapıyor.

Byrne, Cumartesi günü Donnybrook’taki Coventry Rugby’ye karşı Leinster gelişiminde oynayan Cullen’i ve diğer koçluk personelini etkileme şansı yakalayacak.

Frawley, Will Connors ve Joe Tomane’nin diz problemleriyle dopdolu olduğu bu akşam vurulmasından ortaya çıkan tek sakınca kaygısı değildi, ancak Avustralyalı merkez ihtiyati tedbir olarak geri çekildi.

Leinster, Pro14 unvanını savunmasını 31 Ağustos Cuma günü Cardiff’te ayağa kalktı ve Scarlet’le karşılaşmaya başladı – geçen yılki finalde yendikleri takım – iki turda Parc y Scarlets.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir