Bu sene şampiyon olur muyuz?

Siyah beyazlı renklere gönül verenler olarak hiç mutlu olmadığımız kadar mutlu zamanlar geçiriyoruz. Karakartalımız iki sezondur şampiyonluk ipini önde tamamlıyor ve bizleri oldukla mut ediyor. Özlemiştik böylesine mutluluk yaşamasını, birazda alışamıyoruz gibi. Alışmamışız arka arkaya şampiyonluklara.

Fikret Orman Başkan’ın takımın başına geçmesinin ardından ilk olarak FEDA dediğinde rakiplerimiz dalga geçmişti. Ancak ne kadar doğru çalışmalar yaptığını başkanımız bize ispatladı. Öncelikle Beşiktaş borç dengesini düzenledi, kadrosunu düzenledi sonrasında şampiyonluklar gelmeye başladı.

Şu an takım kadrosuna baktığınız zaman insanın içi içine sığmıyor. Negredo’sundan, Lens’ine Quaresma’sına, Gökhan’ına, muhteşem bir kadro kuruldu. İlk 11 haricinde yedek kulübesine baktığınız zaman hangi kulübe gönderirseniz gönderin direk ilk 11 oynayacak futbolcular bulunuyor. Böylesine derin ve muhteşem bir kadro oluşturulmuşken bu yılda şampiyonluğu istememiz hayalperestlik olarak görülmese gerek. Zaten baktığınız zaman Fenerbahçe ligin ilk dakikalarından itibaren lige havlu atmış durumda. Oynadıkları futbol, kaybettikleri puan sonrasında şampiyon olma şanslarını baştan kaybettiler. Başakşehir geçtiğimiz sezonu ikinci sırada tamamlayarak büyük bir başarı elde etti. Ancak Beşiktaş’ı şampiyonluk yarışında zorladı desek yalan olur. Onlar ikinciliğin bile büyük bir başarı olduğunun farkındaydılar ve onunla yetinmesini de bildiler. Şampiyon olacaklarına kendilerinin bile bir an olsun inandıklarını sanmıyorum. Sonuçta Beşiktaş arayı açarak şampiyonluğu almasını bildi.

Galatasaray ekibine baktığınız zaman, tamam göze hoş gelen futbol oynuyorlar ancak onlarda uzun zaman devam edeceğe benzemiyor. Onları ayakta tutan bir Gomis var. Onu markaj altına aldığınız zaman Galatasarayı da durdurmuş olursunuz. Bu analiz sonucunda Beşiktaş’ımız yine şampiyon olacak gibi duruyor.

Formamıza geçen yıl taktığımız üçüncü yıldız sonrasında, bundan sonra alacağımız beş şampiyonluk sonrasında dördüncü yıldızı da formamıza takacağız. Böyle futbol oynadıktan sonra, böylesine kadroya sahip olduktan sonra o günler uzakta değil.

Check Also

Tudor ile olmaz..!

Bu akşam Galatasaray tarihin en ilginç maçlarından birini oldu. İlk yarı 0-2 geriye düştü. İkinci …

Bir cevap yazın