Ana Sayfa FUTBOL 12 Mayıs 2018 301 Görüntüleme

Brüksel 2020 Euro’ya ev sahipliği yapmayacak; San Mamés, onaylandı.

Brüksel sonunda çeşitli Avrupa kentlerinde düzenlenecek olan Eurocup 2020’nin hiçbir maçına ev sahipliği yapmayacak. İnşaatı bekleyen ve 50.000 seyircinin kapasitesine sahip olacak Eurostadium , sonunda Wembley’de (İngiltere) oynanacak dört oyuna ev sahipliği yapan Belçika stadyumuydu. Londra stadyumu, iki yarı final ve final de dahil olmak üzere yedi oyuna ev sahipliği yapacak.

UEFA yönetim kurulunun ardından düzenlenen basın toplantısında UEFA Başkanı Ceferin , “Sonunda Belçikalı organizatörlerin turnuva için son teslim tarihlerini karşılayamamaları nedeniyle bir mekan olmayacak.” Dedi. Euro 2008 maçlarına ev sahipliği yapacak olan İspanyol stadyumu, Athletic Bilbao’nun şefi San Mamés olacak.

Bilbao, Dublin ile E Grubu maçına ev sahipliği yapacak ve bu maçta, Roma’da açılış maçında Bakü’de de oynanacak olan A grubu düelloların yanı sıra oynanacak. St.Petersburg ve Kopenhag B Grubu ve Amsterdam’lar ve Bükreş’teki aşamalar olacak. C D Grubu toplantıları Londra ve Glasgow’da olacak, F Grubu üyeleri ise Münih ve Budapeşte’de olacak.Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BJK haberleri - Altilitahmin.net