Breaffy duo to join Rochford

FORMER MAYO KAPSASI Şu anda Breaffy kıdemli kulüp futbol takımının ortak yöneticileri olarak birlikte çalışan Peter Ford ve Shane Conway, Stephen Rochford’un Mayo yönetim kurulumunu seçmen olarak kabul etmeyi kabul etti.

Rochford’un 2019 için önerilen yönetim ekibinin yapısını tartışmak üzere bu akşam Mayo GAA Yönetim Kurulu üst düzey yetkilileriyle bir toplantı düzenlenecek.

Gelecek hafta ilçe yönetim kurulu toplantısında resmi olarak onaylanmasını tavsiye etmeleri bekleniyor.

Ford ve Conway, geçen sene Donie Buckley, Peter Burke ve Tony McEntee’nin çıkışlarından sonra gelecek sezondan kalan tek seçmen Joe Keane’ye gelecek yıl Rochford ile birlikte katılacak.

Ford, 2014 yılında Ballintibber’in yöneticisi olarak. Kaynak: James Crombie / INPHO

1996 ve 1997 yıllarında Mayo All-Ireland Finallerine ulaştığında John Maughan yönetiminde seçici olarak görev yapan tecrübeli Ford, hem Sligo hem de Galway futbol takımlarını da yönetmiştir.

Ballinrobe yerli Tribal’ları, aynı yılki All-Ireland 21 yaş altı şampiyonasının yanı sıra 2005 Connacht unvanına da taşıdı.

Ford, 56 yaşında 1992 Connacht üst düzey futbol şampiyonluğu unvanını kazandığında Mayo’nun kaptanıydı ve aynı zamanda 1983’te 21 yaş altı takımın galibi All-Ireland takımıyla oynadı.

Ayrıca 2014 yılında Mayo SFC unvanını kazanmak için Ballintubber’i yönetmiş ve O’Connor kardeşler, O’Shea kardeşler ve Rob Hennelly de dahil olmak üzere mevcut Mayo ekibinin birçoğu ile çalışmıştır.

Bu arada, Shane Conway, Mayo, Kilmeena, Westport ve Castlebar Mitchels dahil olmak üzere bir takım kulüp ekipleri ile eğitim, koçluk ve yönetim çalışmaları için iyi bilinir.

2014 yılının Mart ayında St Vincent’ın All-Ireland kulübünün finalini kaybetmeden önce, Mitchels’in Mayo SFC unvanını kazandığı 2013’te Pat Holmes’un yönetim ekibinin bir parçasıydı.

Westport’ta bir ortaokul öğretmeni olan Conway, son on yılda kulüp ve kolej düzeyinde çok etkileyici bir üne kavuşmuştur.

O, bu yılın başlarında All-Ireland İlkokul Sonrası A-A ‘futbol şampiyonası finaline hak kazanan Rice College Westport takımının ortak yöneticisiydi.

Mayo tarafı St Ronan’ın Lurgan tarafından, Croke Park’taki bir noktadan Hogan Cup Final’inde dövüldü.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir