Bothwell rules the roost on home soil while Britain

Resim: Oisin Keniry / INPHO

Resim: Oisin Keniry / INPHO

Carrickmines Croquet ve Lawn Tennis Club’dan Daire Walsh raporları

DOWN NATIVE PETER Bothwell, bu akşam İngiltere’deki Ryan James Storrie’nin pahasına AIG İrlanda Açık Tenis Şampiyonası erkek bekarlar unvanını almak için Carrickmines’te muhteşem bir görüntü verdi.

DCU Akademi yıldızı, Almanya’nın Stefan Seifert’i Cumartesi günü yarı finalde mağlup eden Storrie’ye verildiği sırada bir dağ tırmanışı ile terk edilmişti. Ancak, Bothwell, günümüzün gösterişine göre işaretini bırakmaya karar vermişti – ve sonuçta Storrie’nin üçlü bir sette (5-7 6-3 6-3) daha iyi olduğunu gördü.

Bu kazanç, profesyonel kariyerinin ilk single’ı olduğu için 22 yaşındaki Hillsborough adamı için önemli bir kilometre taşı olarak geliyor.

Storrie ile zorlu bir karşılaşmanın hemen ardından mahkemede konuşan Bothwell, partizan ev topluluğunu başarısında önemli bir faktör olarak tanımladı.

“Bugün çıktığı için herkese teşekkür etmek istiyorum. Bana beş,% 10 ekstra verdi. Özellikle üçüncü sette. Biraz yorgun düşmüştüm ve sen de bana bunu anlattın, ”dedi.

Peter Bothwell Kaynak: Oisin Keniry / INPHO

Bothwell – turnuva için yedinci sırada yer alırken, başlangıçta kendisine avantaj sağlamak için zorlandı, kısa süre sonra oyunun düzgün bir ritmine yerleşti.

Her biri ikinci sette üç maçta oynanan oyunda, yarışmanın Carrickmines sıcağında tribün finalini kurmak için acımasızca kontrolü ele aldı. Her iki oyuncu da muazzam bir baskı altında hizmet verdiğinde, bu büyüleyici düello tele inmek için ayarlanmış görünüyordu.

Bununla birlikte, belirlenen bir Bothwell inkar edilmedi ve son olarak Storrie’in ısrarlı mücadelesini görmek için sıçramatan üç oyun daha kazandı.

Emily Appleton daha önceleri Briton Sasha Tepesi’nin üzerinde düz takım zaferiyle (6-4 ila 6-3) kadınların tekli şampiyonu oldu. Cumartesi günü yarı finalde İrlandalı Julie Byrne’yi yendikten sonra, Appleton ilk profesyonel tenis etkinliğinde yarışan Hill’e karşı favori oldu.

Bromton genç başlangıçta test koşullarında kendi kendine tuttu, Appleton nihayet 6-4 açılış setini almaya hizmet etmekten vazgeçti. Hill’in oyunun yeniden başlatılmasından sonra 3-1 öne geçmesiyle uzun süredir devam eden bir deplasman gözüküyordu, sadece Appleton’un daha sonra kendi vatandaşının meydan okumasına başlamasını sağladı.

Hızlı bir şekilde ardı ardına dört oyun kazandıktan sonra, Appleton sonunda en iyi ödülü eve götürmek için bir dizi güçlü hizmet üretti.

Sonuçlar:

Kadın bekarlar finali

Emily Appleton (GBR), Sasha Hill’i (GBR) 2-0 (6-4 6-3) yendi

Erkek bekarlar finali

Peter Bothwell (IRL) Ryan James Storrie’yi (GBR) 2-1 yendi (5-7 6-3 6-3)

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

İrlanda’nın masalsı Dünya Kupası, Hollandalı sınıfın söylediği gibi tarihi gümüş ile sona eriyor


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir