Bordeaux claim Henry didn

BORDEAUX, Thierry Henry ile görüşmelerden uzaklaştıklarını ve bunun ‘finansal nedenlerden kaynaklandığını’ iddia ediyorlar.

Ligue 1 kulübü, ABD yatırım fonu GACP tarafından satın alınmak üzereydi ve Henry’yi atanmış patron Gus Poyet’in yerine atamayı umuyordu.

Görüşmeler ilerlemiş bir aşamaya ulaşmıştı ancak Bordo daha sonra Ağustos ayında anlaşmanın sona erdiğini açıkladı ve Brezilyalı antrenör Ricardo bunun yerine sonunda atandı.

Henry, bu yazın Dünya Kupası sırasında Belçika teknik direktörü Roberto Martinez’nin asistanı olarak görev yaptı ve Nuveaux Stade de Bordeaux’daki rol bir numara olarak ilk işi olarak görüldü.

Raporlar, yaz aylarında daha önce Aston Villa yöneticisi olarak atanmaya yakın olduğunu iddia etti, ancak Bordeaux ile yapılan görüşmelerden sonra yönetimsel bir rol oynamaya devam etti.

GACP başkanı Joe DaGrosa, L’Equipe’a şunları söyledi: “Her işte, ister futbol takımı, isterse bir mağaza ya da sigorta şirketi olsun, iş planları var. “Bazen zor kararlar almayı gerektirir.

Thierry Henry ile bir anlaşmaya varmayı umuyorduk, ancak bazen makul insanlar buna katılmıyor. Olan buydu.

“Ona çok saygım var. Harika bir oyuncuydu ve çok ilginç bir kariyer planına sahipti, ancak finansal bir karar aldık ve duygusal bir karar aldık. ”

GACP, Eylül ayının sonuna kadar M6’nın mevcut sahiplerinin yerine geçmeye hazırlanıyor ancak Henry’nin inşası için finansal modellerinden sapmaya hazır değildi.

Fransa’daki raporlar, daha önce Henry’nin futbol yönetimi ve mal sahipleri arasındaki gelecekteki herhangi bir güç dengesi üzerinde çekinceler yaptığını ve futbol nedenleriyle görüşmelerin koptuğunu iddia etmişti.

Ancak DaGrosa, mali meselelerin aşılmaz bir engel olduğunu kanıtladı.

Thierry Henry belki de müzakerelerimizde kötü bir izlenim bıraktı, ancak toplantımızın sonunda, finansal nedenlerle görüşmeden ayrılacağımızın açık olduğunu belirttik.

“Konu üzerinde kafa karışıklığı yoktu.”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!13 Eylul Ankara at yarisi tahminleri

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın