Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Beşiktaş Mario Gomez’in Peşini Bırakmıyor

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Beşiktaş Mario Gomez’in Peşini Bırakmıyor

Beşiktaş kulübünde Mario Gomez ismi gündemden düşmüyor. Sezon başında Wolfsburg ekibinin yolunu tutan Gomez’de transfer şüphesi devam ediyor. Gomez’in transfer ücretinin 9 milyon olduğu şüpheleri devam ederken araştırmalar devam ediyor.

Beşiktaş yönetimi, Fiorentina ve Wolfsburg arasındaki Gomez anlaşmasının detaylarını öğrenmek adına Alman Maliye Bakanlığı’na başvuruda bulunmuştu. Bu başvuru sonrasında titiz bir çalışma sürdüren yönetim, İtalyan temsilcisinin 9 milyon Euro bonservis bedeli aldığı bilgisine ulaştı. Bu bilgi sonrasında Beşiktaş bu durumu ilk yönetim toplantısında tartışma kararı aldı. Toplantıda nasıl bir yol izleneceği görüşülecek ve ona göre hareket edilecek.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın yakından takip ettiği Gomez konusu tüm hassasiyetiyle devam ediyor. Almanya’nın Wolfsburg ekibine transfer olan Gomez’in bonservis ücreti 1 milyon Euro olarak açıklanmış başta Beşiktaş olmak üzere bütün Avrupa basınında şaşkınlıkla karşılanmıştı. Fiorentina ve Wolfsburg arasında transfer usulsüzlüğü yapıldığı açık bir şekilde ortada. Beşiktaş kulübünün bu transfer sahteciliğini çözme adına sıkı çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Beşiktaş kulübü daha öncesinde Alman Maliye Bakanlığı’na bir başvuruda bulunmuş futbolcunun bonservisi hakkında gerçek fiyatı öğrenmeye çalışmıştı. Bu çalışmalar sonrasında 9 milyon Euro rakamına ulaşan Beşiktaş’ın Fiorentina ve Wolfsburg kulübünü FİFA ve UEFA’ya şikayet etmesi bekleniyor.

Fikret Orman ve ekibi uzun süredir Gomez’in transferi hakkında çalışmaları sürdürüyordu. Almanlar’ın Gomez’e ödediği tutarı öğrenen Fikret Orman ve ekibi şaşkınlık içinde kaldılar. Beşiktaş kulübünün İtalyan kulübü Fiorentina ile iyi ilişkiler kurduğu ve kendilerine güvendiği böyle bir aldatmacaya inanmak istemedikleri ancak öğrenilen 9 milyon Euro’luk ücretin de şaşkınlığını yaşadıkları belirtildi.


MARİO GOMEZ TRANSFER DETAYLARI

Beşiktaş kulübü ile Fiorentina kulübü arasında yapılan anlaşmaya göre, Gomez Beşiktaş’ta kalmayıp farklı bir kulübe gitmesi durumunda transfer ücretinin yarısı Beşiktaş’a ödenecekti. Bu anlaşmaya göre Gomez Wolfsburg ekibine gittiğinde gerçek transfer bedeli yansıtılmış olsaydı 4.5 milyon Euro gibi bir ücret kazanmış olacaktı.

Fiorentina’nın transfer aldatmacısı yaparak 1.5 milyon Euro transfer bedeli açıklaması ilk günden itibaren Beşiktaş yönetimi bu ücrete inanmamıştı. Yine de Beşiktaş yönetiminin transfer detaylarını avukatları aracılıyla inceleteceği ve sıkı bir araştırma sonrasında adımlarını atacağı belirtiliyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 oylama 5 puan ortalama (5 puan)

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi