Bernabéu: veda günleri?

Zidane, Celta’ya karşı maçtan önce basın toplantısında zaten şunları söyledi: Gelecek yıl ya da son kulüple konuştuktan sonra ne yapacağımızı göreceğiz, kesinlikle değişecek” < / strong>. Neymar ve Madrid’e muhtemel gelişiyle ilgili bir soruya cevap veriyordu, ama açık olan şey şu ki, “değişiklikler” den söz ederken Zidane hem imzalara hem de çıkışlara atıfta bulundu. Ve son bölümde, bu çıkışlar, gelişmiş bir konumda birkaç beyaz oyuncu var. Bazıları kendi isteğiyle, diğerleri kulüp planlamasıyla ve her iki pozisyonda da birkaç kabul ederek. Celta’ya karşı oynanan karşılaşma, beyaz takımın sezonun bitiminden önceki son maçlarını oynadığı için Santiago Bernabéu’ya veda etmek için son şansı olabilirdi .

Bale

186 oyun, 83 gol, 59 asist

Beşin en mediatik davası, uzun. Tottenham ile Premier’in birkaç parlak sezonundan sonra, Madrid’in bir franchise oyuncusu olarak Cristiano ‘nun etkinlikleri için 2013 yazında 101 milyon euro karşılığında geldi. Ancak beş yıl sonra kalan duygu, yaralanmaya ve kulüp ve giyinme odasına çok az entegrasyonla birlikte büyük bir eğilime sahip olan bir an oyuncusudur. Buna rağmen, bu yılki rakamları kötü değil: yaklaşık 2,200 dakika içinde 16 gol ve sekiz asist . Ancak Zidane onu ikincil bir role indirgedi: Şampiyonlar Ligi’nin altı eleme maçından birinde sadece bir starter oldu; Bernabéu’daki Juventus’tan önceydi ve antrenör onu beyaz debacle’den önce mola aldı. Hem kendisi hem de acentesi her zaman sözleşmesini yerine getirmek istediğini açıkladı, ancak kısa bir süre önce Bayern’e göz kırptı ve ‘den birkaç dakikaya dayanamadı. Bernabéu ile olan ilişkisi, Mestalla’da Copa del Rey’a değecek ya da Lizbon’daki Atlético’ya karşı onuncu finalinde 2-1 gibi önemli hedeflere sahip olmasına rağmen gerildi. Tabii ki, Madrid onu satmayacak: gün içinde ödenene benzer bir miktar almayı umuyor.

Bale. Getty

Kutu

43 eşleşme, 50 kabul edilen hedef

Onun ayrılışı, Madrid’in bu yaz seviyesinde kaleciyle kendini güçlendirmek niyetiyle harekete geçecektir (Alisson, De Gea, Courtois …). Kepa çok yakındı ve bu imzalama gerçekleşmişti, Katalan’a ne olacağının görülmesi gerekliydi , ki bu da hiç bir zaman daimi bir tutuma sahip olmamasına rağmen tavrı her zaman kusursuzdu. Bu yıl Keylor’un uğradığı yaralanmalardan dolayı 1,500’den fazla dakikalar geçti. Performanslarının ötesinde, normalde başarılı olan, beyazın hayali içinde, Cardiff’te 12 yaşındaki görüntü işaretleyicisini, Onikinci’ye saygıyla gösteren imajı vardır. İyi bir işarete sahip olacak, İlk’den ve yurt dışından birkaç takım daha Ocak ayında sordu.

Casilla, Cardiff.

Achraf

16 eşleşme, tek gol, tek yardım

Carvajal’ın yaptığı gibi, geri dönme, devredilip satılma, ancak geri alma opsiyonu ile bunu yapmasına rağmen, neredeyse kesin olacaktır. Bazı senaryolar, bu derste, tecrübesiz oldukları ve İkinci B’den İlk vuruşa atladıktan sonra harika bir hal aldı. Kulüp gelecekteki olasılıkları konusunda kendine güveniyor ve gelişip büyüyebileceği, sürekli oynayabileceği bir yer arıyor olacak. Alavés geçen sene almak üzereydi, ama Danilo al City’nin satışı operasyonu durdurdu. Perikardit nedeniyle dersin başlangıcında Carvajal’ın yokluğu onu sürekli olarak görmesini sağladı ve harika yollar gösterdi. saldırıda, ama aynı zamanda bazı masumiyet arkasında. Muhtemelen bu yaz Rus Dünya Kupası’na gidecek olan Fas’ın büyük şartları göz önüne alındığında, bu deneyimin düzelemeyeceği bir şey değil.

Achraf.

Marcos Llorente

23 oyun, sıfır hedef, sıfır asist

Kısa süre önce, oynadığı küçük oyundan memnun olmadığını, ancak bunu beklediğini ve bu yıl en yüksek seviyedeki bir takımda öğrenebildiğini belirtmişti. Ancak bir yıl daha böyle bir şey istemiyor ve Alavés 2016-17’deki iyi tecrübesinden sonra, Kupanın finaline ulaştığı ve yeni bir terfi için parlak bir Ligi imzaladığı bir çıkış yolu arayacak. Muhtemelen Vitoria ekibi yine onu isteyecektir. Geçen yaz 2021 yılına kadar yenilendikten sonra, Madrid’in yeniden satın alma opsiyonu ile satıp satmadığını veya başka bir görev için de tercih edip etmediğini görmek gerekecek. Süreklilik eksikliği (20 maçın 1.064 dakikası) bunu engelledi. Alavés’ta görülen en iyi versiyonunu göster.

Marcos Llorente.

Borja Mayoral

29 oyun, yedi gol, üç asist

En açık bırakmış olan: “Tabii ki gitmeliyim, gençim ve oynamam gerek.” Wolfsburg karmaşık bir seyir geçirdi ve bu yıl deneyimi tekrarladı 2016-17 ve Parla, tüm sebebi. oynatıldığında Yine performansı çok iyi olmuştur. Yedi hedefleri ve 700 dakikada iki asist, iyi ETA şablonun birine sahip Bernabeu verilen yüksek itibara onu sahiptir süper başlığının, Pizjuán önceki gün yaptığı gibi teslimat ve kolaylığı işaretlemek için. Önceliğinizin birkaç dakikası olmasına rağmen, birkaç takıma gitme seçeneğine sahip olacaksınız. 2021 yılına kadar bir sözleşme ile Madrid, kariyerini yakından izlemek için muhtemelen bir gelecek seçeneği devam edecektir.

Borja Mayoral. JAVIER GANDUL

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın