Benzema ve Ramos cezaları Real Madrid’i bir delikten çekmeye yardım ediyor

Karim Benzema, Pazar günü Real Madrid’in golünü kutluyor. Resim: Eric Alonso

Karim Benzema, Pazar günü Real Madrid’in golünü kutluyor. Resim: Eric Alonso

12.30’da güncellendi

GERÇEK MADRID Pazar günü Girona’yı 4-1 yenmek için arkadan geldikleri için iki cezadan yararlanırken, Gareth Bale sıcak gol atma formunu korudu.

Madrid, Montilivi’de 2017-18 sezonunda ilk mağlubiyetini yaşadı ve Borja Garcia 16. dakikada ev sahibi takımın atağında başka bir yerde bulunmadı.

Ancak Madrid, Marc Muniesa ve Pere Pons’un dikkatsiz uğraştığı takımların desteğiyle başlığını çekti ve Sergio Ramos ve Karim Benzema’nın molaların her iki tarafına da bir nokta vuruşunu yapmalarını sağladı.

Bale, 59. dakikada üçüncü oldu ve Benzema, Madrid’i LaLiga kampanyasının iki maçından sonra Madrid’in rakiplerini geride bırakan bir galibiyet ile kesin olarak emin oldu.

Benzema, erken koşmayı gerçekleştiren Madrid’di. Benzema, offshore bayrağının reddettiği sekiz dakika sonra ağı buldu.

Karim Benzema takım arkadaşlarıyla kutladı. Kaynak: Eric Alonso

Isco, finale üslenen topu Marco Asensio pasında geçirmesi için ayağını zamanında ayıramadı ve Girona, ziyaretçilere açtığı gol ile haklılıklarını cezalandırdı.

Anthony Lozano’nun şutu kutuda engellendi ancak top, serinliği sağ ayağına dönerek Keylor Navas’ın ağına fırlatmak için serin kalan Garcia’ya düştü.

Ancak ev sahibi, aradan altı dakika sonra avantajlarını attı, Muniesa, ceza sahasının içinde Asensio’yu – hedeften kaçan – düşürüyordu.

Artık Cristiano Ronaldo’yla birlikte, orta vuruştaki görevler ortadaki kaleci Bono’yu kandırmış olan Ramos’u kapmak için düştü.

Madrid’in yedi dakikadan ikinci yarısına kadar bir şansı daha vardı – bu kez Asensio’nun Pons tarafından saldırıya uğramasından sonra 12 metre uzakta olan Benzema skoru.

Madrid’in ilk golü açık oyundan almasıyla neredeyse bir saat geçti ve Bonale’nin ötesine geçerek BLiga golünü en iyi altı maçta geçirdi.

Benzema’nın yarışmadaki ikincisi, sonuca şüphe uyandırmak için 10 dakika sonra geldi, Fransız forvet zaferi sona erdirmek için bir Balya çaprazını ele geçirdi.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın