Bizi Takip Edin
Google Plus Facebook Twitter
Beşiktaş'ın Maç Saati
Beşiktaş Gençlerbirliği
  • Beşiktaş - Gençlerbirliği
  • Stat: Ankara 19 Mayıs
  • Kanal: LigTv
  • Tarih: 28.10.2016 20:00

Benfica’dan Kartal Paylaşımı

Yazar:
Yayınlanma tarihi:
Benfica’dan Kartal Paylaşımı

UEFA Şampiyonlar Ligi kuralarının açıklanmasının ardından rakip takımlardan ardı ardına açıklamalar geliyor. Benfica kulübü ilginç bir açıklama yaparak Beşiktaş kulübüne gönderme yaptı.

Beşiktaş’ın bu sene Şampiyonlar Ligi hayli renkli geçeceğe benziyor. Bugün yapılan kura çekimi sonrasında Beşiktaş B Grubunda yer alırken, Benfica, Napoli ve Dinamo Kiev takımları grubu oluşturdu.

Çekilen kura sonrasında Portekiz kulübü Benfica her iki takımında sembolü olan kartal’a gönderme yaparak kartal koregrafisinin yer aldığı bir resim paylaştı.

Benfica kulübünün İngilizce Twitter hesabındaki mesajda, Kartallar kartallara karşı! Unutulmaz olarak mesajını paylaşması iki kulüp arasında geçecek karşılaşmaların ne kadar heyecanlı olacağı şimdiden hissediliyor.

Portekiz’in Euro 2016’da Şampiyon olması, şampiyon takım içerisinde Beşiktaş’lı futbolcu Ricardo Quaresma’nında önemli rol oynaması ve bu sene Benfica’dan transfer edilen Talisca ve Aboubakar’ın Beşiktaş’ta forma giyecek olması bu iki takım arasındaki maçların ne kadar zevkli geçeceğinin bir göstergesi.

Fikret Orman’ın transfer döneminde 3 kez Portekiz’e gitmesi ve son zamanlarını Portekizli yöneticilerle geçirmesi ve 2 futbolcu transferi tamamlamasının ardından yapılan kurada Portekiz ekibi Benfica’nın kurada çıkması ilahi takdir olarak yorumlandı. Benfica’nın Beşiktaş’a önemli futbolcularını vermesinin ardından Beşiktaş’ın rakibi olması Benfica açısından daha da önemli duruma geldi. Alınacak başarısız sonuçlar sonrasında taraftarların baskısına maruz kalabileceği, yada Benfica’nın başarısı durumunda Talisca ve Aboubakar’ın gönderilmesinin isabetli bir karar olduğu yorumlanacak.

Her ihtimal de iki kulüp arasında bir rekabetin olacağı ve bu rekabet sonrasında nasıl bir sonuç çıkacağı şimdiden merakla bekleniyor. Benfica kulübünün sembolünün kartal olması ve Benfica’nın önemli maçlar öncesinde stadda kartal uçurması ve Şampiyonlar Ligi Benfica Beşiktaş karşılaşmasında yüksek ihtimalle sahada kartal uçurulacak. Bu sahne futbol tarihine ilginç bir anı olarak geçmesi bekleniyor. İki kulübünde sembolu kartal ve sahada kartal uçurularak bir gösteri sergilenecek. Her iki kulübün taraftarlarıda bu karşılaşmanın gelmesi için sabırsızlanmış durumdalar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hiç oy kullanılmadı. İlk oy kullanan siz olun!

Yorum Yap


Bumerang - Yazarkafe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. - Beşiktaş Haber Sitesi