Arjantin’in yükselişe geçmesiyle birlikte büyük üzgünlük, altı-Testi kaybetme çizgisini sona erdirmek için Springboks’u özümsedi

Nicolas Sanchez, Cumartesi günü Arjantin için rol aldı (resim pic). Resim: David Davies

Nicolas Sanchez, Cumartesi günü Arjantin için rol aldı (resim pic). Resim: David Davies

ARGENTINA SONUÇLANDI Üç yıl süren ev topraklarında altı-test kaybeden Streak, Rugby Şampiyonası’ndaki rakiplerini Güney Afrika’da 32-19’larda Cumartesi günü Mendoza’da yendi.

Bautista Delguy, bir hafta önce Güney Afrika toprağında 34-21 mağlubiyet yaşayan Pumas’ın iki denemeden geçmesiyle sonuçlandı. Zayıf disiplin ve zayıf mücadele ilk yarıda 27 sayı attı.

Oyunun açılış denemesini yapan Springboks, kaptan Siya Kolisi’nin çizgiye ulaşması için patladı, ancak ev sahibi kontrole ara vermek için kendi üç skorunu geri aldı.

Delguy’nin moladan önceki cesurluğundan sonra, diğer takım oyuncusu Ramiro Moyano ikinci yarıya inerken, Mario Ledesma’nın tarafı liderliğini uzattı.

Yine de Arjantinli bir penaltıya öncülük etmek de dahil olmak üzere, özensiz Springboks’a karşı baş zabit eden Nicolas Sanchez idi.

Handre Pollard, skorları düzeltmek için tee dışında basit bir girişimde bulunmadı ancak Kolisi, Güney Afrika’nın yarışmaya güçlü bir şekilde başlamasını sağlamak için kısa bir geçişi kabul edince dönüşümü ekledi.

Bununla birlikte, Arjantin denemelere bol bol puan vererek karşılık verdi, Delguy Rassie Erasmus ‘tarafının rakiplerini dahil etmek için mücadele ettiği gibi sağda iki kez ilerledi.

Eben Etzebeth, kendi çizgisine yakın bir kopuşta alaycı bir oyun için sarıyı gördükten sonra, zafere doğru bir zıtlık atışı yaptı ve adeta topu bir topun dibine serdi.

Moyano, sol köşede kayarak akan bir hamle bittikten sonra ekstraları ekleme girişimi ile başarısız olmasına rağmen, etkili vuruş yarışı üçüncü golünü attı.

Ancak Durban’daki ters fikstürü kazanmak için yarı-zamanlı bir açığı tersine çeviren Güney Afrika, Estadio Malvinas Argentinas’ta gergin bir sonuç elde etmek için çaba sarf eden Lionel Mapoe’nun yerine geçti.

Ancak son derece önemli olan, Mapoe’nin çifte kararlaştırdığı Aphiwe Dyantyi ile TMO’nun son geçişi ileri sürdüğü yargılamadan sonra reddedildi.

Arjantin, son düdüğüyle sıkı sıkıya bağlı kalarak, 8 Eylül’de Yeni Zelanda’ya zorlayıcı bir yolculuk öncesinde moral artırıcı bir zafer kazandı.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Altılı tahmin26 Ağustos at yarışı tahminleri26 Ağustos at yarışı tahminleri

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir