Arda Turan transferinde flaş gelişme

Galatasaray’ın eski yöneticisi Ahmet Özdoğan Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı konuğu olarak Galatasaray gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

TUDOR GALATASARAYIN TEKNİK DİREKTÖRÜ DEĞİL

Igor Tudor’un Galatasaray’ın teknik direktörü olması söz konusu değil. Bundan sonrada olamaz, takımı şampiyon yapsa da olamaz. Kısacası Tudor, Galatasaray’ın hocası olamaz. Neden olamaz? Tudor’un açıklamalarına bakın, herhangi bir başarısızlıkta hemen futbolcularını suçluyor. Bu da takım içerisindeki dengeleri bozuyor. Maçları kazanması durumunda basın mensuplarıyla münakaşalara giriyor. Galatasaray teknik direktörü isen böyle şeylerle ilgilenecek zamanı bulamazsın. Böyle şeylerle uğraştığın zaman Galatasaray daha büyük hedeflere nasıl gidecek? Bunları iyi değerlendirmek lazım. Biz 1,5 puan aldık, Beşiktaş’ın atmosferinden etkilendik gibi sözler söyleyen bir insanın Galatasaray’ın başında olamayacağını gösteriyor. Ben Tudor ile 1 dakika bile göreve devam etmem.

TUDOR TARTIŞMAYA AÇILDI

Galatasaray yönetimi Tudor’u tartışmaya açtı. Peki ne zaman açıldı tartışmaya? Temmuz sonu, Ağustos başı gibi Tudor’un Galatasaray’daki kariyeri tartışılmaya başlandı. Sonrasında başkan Tudor neden tartışılıyor diye bir açıklama yaptı. Madem Tudor başarılı geçen yıl 14. haftada bu yılda aynı puan toplandı. Can Topsakal Lucescu’ya neden yollandı? Lucescu Galatasaray’ı kabul etseydi şuan takımın başında Lucescu vardı. Demek ki o zamanlar Tudor tartışmaya başlanmıştı.

Fatih Terim ismi sıkça duyulmaya başlandı. Peki Terim’i kim istiyor, istemiyor kısımlarına baktığınız zaman basına yansımayanlar var. Hiçbir yöneticinin ben Terim’i istemiyor dediğini belgeleyemem. Bu tartışmayı başlatan yönetimin kendisidir. Yani esas problem başkan ve yönetimden kaynaklanıyor. Özbek yaptığı açıklamada, Riva ve Florya’dan gelen paralarla borçların ödemesini yaptık demişti. Sayın başkana sormak lazım, 3 yıllık basketbol, voleybol ve amatör sporların Galatasaray’a zararı 162 milyon lira civarındadır. Bu borcu banka kredisine yaydığınız zaman rakam 200 milyon lirayı buluyor. Peki bu para nereden bulundu? Hani banka kredisi kullanılmayacaktı?

KADRODA OLMAYAN CİDDİ PARA ALIYOR

Dursun Özbek mayıs ayında başkan seçilmediği zaman ne olacak? Yeni başkan da yönetime gelir gelmez bankadan kredi alma yoluna gidecek ve borçlar daha da artacak. Ama artık Riva ve Florya da yok. Bize çözüm nedir diye sordular. Çözüm aslında çok basit. Galatasaray’ın artık vizyonunu değiştirmesi gerekiyor. Tüzük acil olarak değişmesi gerekiyor. Tüzük değiştiği zaman, bu borçları kim yaptıysa direkt olarak o kişi sorumlu olmalı. Eğer bunu yapamazsak yıllar sonra bile hiçbir şey değişmez, bir yere de varamayız.

FATİH TERİM GALATASARAY’A GELMELİ Mİ?

Fatih Terim Galatasaray için büyük bir değerdir. Terim her zaman Galatasaray’a gelebilir. Sadece Terim üzerine bir sistem kurmamalısınız. Galatasaray’a dayalı bir sistem kurulmalıdır. Ben Terim’e karşı biri değilim. Ancak Galatasaray’da Terim üzerine sistem kurulması doğru olmaz. Galatasaray her yenildiği zaman Terim’i dile getirdiğinizde takımı küçültüyorsunuz.

ARDA TURAN GELEBİLİR

Arda Turan ile Galatasaray arasında devre arasında sıcak gelişmeler yaşanabilir. Bekleyip göreceğiz.

 

Check Also

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle - FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz )

Fenerbahçe Alanyapor maçı canlı izle – FB Alanya ( Aytemiz ) maçı canlı izle seçeneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir