Anthony Joshua, IBF, WBA ve WBO ağır başlıklarını korumak için Povetkin’e karşı empatik bir cevap buldu

Ağır şampiyonu Anthony Joshua.

Ağır şampiyonu Anthony Joshua.

ANTHONY JOSHUA, Wembley’deki Alexander Povetkin’in acımasız yedinci yuvarlak nakavt ile IBF, WBA ve WBO ağır başlıklarını iade etti.

Geçen sene, 11 yaşındaki bir gerilim filminde büyük Wladimir Klitschko’yu dövdüğü stadyumda, Joshua tekrar yüksek sınıf bir rakibe karşı siperlere gitti.

Povetkin, 39, birinci turda sonunda Joshua wobbled ve Rus gazinin guruldama ve acımasız saldırılarla mücadele olarak şampiyonun burun ikinci kan akıyordu.

Sol gözün üst kısmındaki bazı kötü hasar meydan okuyucuya karşı çıkmadı ve Joshua’dan önce kavga etmek için kavga çıktı – şimdi birçok profesyonel yarışmadan 22 zaferle mükemmel bir rekor – sansasyonel olarak puan kartlarını denklemden çıkardı.

Wembley Stadyumu’nda Joshua ve Alexander Povetkin. Kaynak: Nick Potts

Sağa sola dönen bir sağ el Povetkin’i (34-2) sarktı ve temiz bir sol kancayı, ardından sağa doğru düz bir şekilde tuvaline çektikten sonra, takip eden takip barajının ortasında ilk durgunluğunu kaybetme şansını ortadan kaldırarak gördü.

Yeşu, Joshua’nın 13 Nisan’da WBC kralı Deontay Wilder ile yenilmez eski şampiyonu Tyson Fury arasında kazanacağı 1 Aralık maçı ile karşı karşıya gelecek.

Joshua keskin bir şekilde başladı ve Povetkin’i sol kancanın aşağıya dönük bir versiyonuyla kırparak daha sonra sarsıcı bir şekilde patlatırdı.

Ancak, Povetkin’in kendi başına bir solcu bulduğu ve arkadan gelen bir yarışma için sesini belirlediği için sendeleydi.

Ziyaretçinin, çırpınmadan önce, ördekleri alçaltdığı ve rahatsız ettiği bir Yeşu’nun üstündeki haklarını devirdiğini anlatan “swarming” tarzı, ona ikincisini açıkça verdi.

Kaynak: Nick Potts

Üç ay içinde daha fazla ceza vardı, zira evde iyilik yapanların dudaklarına dökülmeye devam etti, fakat bir Povetkin kesimi ona cesaret verdi – bir dördüncüsünde ikiye bir kabarcığa karşı olan rakibi için daha da kötü bir sorun.

Povetkin’in köşesi potansiyel olarak kavga-sonu hasarıyla uğraşıyordu ve bu da adamlarının yuvarlanan bir Yeşillik’in beşinci turunda yırttıklarını söyledi. Wembley’deki kitlelerden altıncı sırada kükreyen üst kesime çok kısa bir süre gelmemişti.

Belki de Povetkin, oturumu güçlü bir şekilde sona erdirmesinden daha fazla etkilenmiş olmalıydı. Bir süre sonra dışkıda olacak ve bir süre sonra tekrar iyileşecek olan Joshua’yı aramaya gitti.

Veteranın gördüğü şey vahşi, uzlaşmaz ve – bakış açısından – özellikle hoş değil.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir