Almanya ve Türkiye, sadece Avrupa Şampiyonası 2024 için adaylar

UEFA , Çarşamba günü Alman federasyonları (DBF) ve Türkiye (TFF) ‘nin Eurocopa’yı düzenlemek için bir çıkar beyannamesi sunmuş olduğunu doğruladı. Merkezi <20 Eylül olan bu kurumun Yürütme Kurulu tarafından seçilen 2024 .

DFB ‘onun başkanı Reinhard Grindel, UEFA Genel Sekretere gerekli tüm belgeleri takdim zaman ilgi ilk resmi 1 Mart’ta oldu Theodore Theodoridis .

“UEFA’ya kişisel olarak şahsen teslim etmek benim için çok önemliydi ve tecrübemiz, stadyum altyapımız ve Almanya’daki temel şartlar sayesinde, ekonomik ve birinci sınıf bir turnuvaya katılabileceğimizden eminiz.” Grindel < / strong>.

Türk Futbol Federasyonu Başkanı, Yıldırım Demirören ise, bu projeyi sunmak için “dördüncü kez” olduğunu ve “şansın olacağı” nı umduğunu hatırlattı.

“Son yıllarda ülke çapında yaklaşık 32 yeni stadyum inşa edildi ya da inşa ediliyor ve bu yatırımla, Türkiye futbol altyapısına bağlılığı konusunda dünya liderlerinden biri olduğunu kanıtlıyor” diye ekledi.
Demirören .

Ulusal federasyonlar 3 Mart’a kadar projelerini rekabete ev sahipliği yapacak şekilde sunmuştu. Theodoridis , “Eurocopa 2024’e ev sahipliği yapma hakkı için Almanya ve Türkiye gibi farklı derneklerden ilgi teklifleri almak harika,” dedi.

UEFA genel sekreteri, her iki projenin “UEFA ulusal takım müsabakası için güçlü” olduğunu ve “İcra Komitesine yönelik karmaşık” bir karar olacağını söyledi.

“Önceki adaylıklarda olduğu gibi, UEFA şeffaf bir ihale sürecine kararlıdır ve 18 ay içinde hangi ülkenin Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapacağını görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Önümüzdeki günlerde UEFA Almanya ve Türkiye ‘i gönderecekler. senin dosya Yapılacak son tarih 27 Nisan 2018 .

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın