Alman basını Tolga’yı konuşuyor

Beşiktaş dün Alman takımlarından Leipzig’i deplasmanda 2-1’lik skorla geçmesi büyük yankı uyandırdı. Alman medyası maç sonrasında kaleci Tolga Zengin’e geniş yer ayırdı.

KİCKER DERGİSİ

Almanya Bundesliga liginde iyi işler yapan Leipzig, Beşiktaş’ın büyük rotasyonla sahaya çıkmasını değerlendiremedi, başarısız oldu. Taraftarı olmayan, 9 as futbolcusundan yoksun sahada olmasına rağmen Leipzig, B Takımlı Beşiktaş’ı yenemedi.

Leipzig etkisiz bir futbol ortaya koydu. Gereksiz bir penaltı yaparak maçı zora sokarak telaşlı bir futbol ortaya koydu. Çoğu zaman Timo Werner ve diğer oyuncular yedek kaleci olan Tolga Zengin’e takıldığının vurgusunu yaptı.

BİLD GAZETESİ

Leipzig eline gelen fırsatı değerlendiremedi, şimdi teselli kupasının peşine düşecekler. Alman taraftarlarının tek tesellisi takımın UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek olması” dedi.

WESTDEUTSCHE ALLGEMEİNE ZEİTUNG GAZETESİ

Leipzig tur atlamak için elinde küçük bir şansı bulunuyordu. Ancak tarihi maçı kaybederek bu şansını baştan kaybetti. Leipzig’in Şampiyonlar Ligi macerası erken sonuçlandı ancak yollarına UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecekler. Tolga Zengin 90 dakika oynanan karşılaşmada sadece bir kez geçilebildi” dedi.

Diğer yandan Alman takımı Leipzig’in kaptanı Willi Orban yaptığı açıklamada, herhalde Tolga hayatının futbolunu bize karşı oynamıştır. Bir çok pozisyonda inanılması zor topları çıkartarak kariyerine altın bir gün düştü. Bizim açımızdan zorlu bir maçtı ancak Tolga’yı geçemedik. Böyle bir kalecinin kendi liginde yedek olmasına anlam veremiyorum” dedi.

Orban, Şampiyonlar Ligi serüvenimiz burada son buldu. Bir üst tura çıkmaya çok yaklaşmıştık. Ancak takım olarak ilk defa Şampiyonlar Ligi’nde yer aldık. Önümüzdeki seneler daha da tecrübe kazanarak daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Şimdi hedefimiz UEFA Avrupa Ligi. Orada gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi, taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

 

Check Also

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle - GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor

Galatasaray Evkur Yeni Malatyaspor maçı canlı izle – GS Malatyaspor A Spor ekranlarından canlı olarak …

Bir cevap yazın