OPTİMİZM DÜZEYLERİ Yılın bu zamanlarında doğal olarak yüksek, ancak Bernard Jackman ve Dragons için bu yıl farklı bir şey var. Bu yıl hakkında farklı bir şey olmalı.

Kaynak: Camerasport / Ashley / INPHO

Pro14 koçu olarak kızlık sezonunu aşan bir öğrenme eğrisi vardı. Dragons, lig maçlarından sadece iki tanesini kazanarak, zavallı servetlerini çok az değiştirerek sadece önündeki çıldırtıcı görevi öne çıkarmaya hizmet ediyordu.

Pek çoğu, Jackman’ı Rodney Parade’de kıskanmazdı, ancak eski İrlandalı fahişe, Galya bölgesindeki kültürü değiştirmeye ve destekçilere geri kalması için bir şeyler vermedeki kararlılığına sadık kaldı.

Ve şimdi başlaması gerektiğini biliyor. Artık mazeretler ya da moral zaferler için zaman yok, ancak kulübün görev süresi boyunca kulüpteki ilerlemeyi kanıtlayan performansları ve sonuçları.

İşe alımda kuvvetli bir yaz mevsimi hiç şüphesiz, 14 yaşındaki oyuncu Richard Hubbard, Galce arka sıra Ross Moriarty ve Jordan ve Rhodri Williams da dahil olmak üzere 14 oyuncu ile birlikte gelmeye yardımcı olacaktır.

Jackman sadece takımını şekillendirmekle kalmadı, tecrübeli oyuncuları da getirdi, ancak giyinme odasına büyük bir değer katacağını ve Dragons’un bir başka sezon için ligin kırılmalarından kaçmasına yardım edeceğini düşündüğü belirli bir oyuncu oyuncusunu hedef aldı.

Baş antrenör, “İşe alım penceresini kaçırdım, böylece ekip geçen sezon kadromuzdu” diyor. “Kesinlikle bir çok pozisyonda biraz deneyim ve derinlikten yoksun olduklarını hissettim.

“Çok fazla sakatlık geçirdik, bu yüzden uluslararası ragbi tecrübesi olan çocuklar uzun süreler harcadılar; Bizim için önemli oyuncular maalesef yedi ya da sekiz ay boyunca dışarı çıktılar. Bir aşamada 26 oyuncu yaralandı ve takımımızın derinliklerine gitmek zorunda kaldı. ”

Pro14 rugby oynama deneyimi geçen sezon birçok akademi oyuncunun gelişimini hızlandırırken, Jackman artık kendilerini ilerleyen bir çalışma olarak göremediklerini itiraf ediyor. Her şey, performans ve daha özel olarak kazanma ile ilgilidir.

“Bunu şimdi yaptık, bunu yapabildiğimiz bir yılımız vardı ve mükemmel bir şekilde işe yaramış olduk.” Diye devam etti.

“14’ü getirdik ve Dragons’ta bulunan ve bu potansiyele sahip olacak çevreye sahip olmayan bir çok genç yetenek bu ortama sahip.

Kaynak: James Crombie / INPHO

“Yetenek setine sahip, aynı zamanda arka odamızdaki personel sayımıza göre bir arka odaya sahip olmak. Tam zamanlı ve yarı zamanlı bir sağlık ekibimiz vardı. 26 sakatlık geçirdiğinizde, bu oyunculara dikkatli davranamazsınız, işi önleme açısından yapamazsınız, yaralanmaları önlemek veya onlara yardım etmek.

“Beslenme uzmanlarımız yoktu, masajımız yoktu, hala kurtarma tesislerine sahip değiliz, ancak bunun üzerinde çalışıyoruz. Öyleyse, başka yerlerde verilmiş olduğunuz temel prensipleri pekiştiriyoruz, ama şimdi onları heyecanlandırmaya başlıyoruz.

“İhtiyacınız olan en önemli kaynaklar, meydan okuma için yetenek ve tutkuya sahip olan oyunculardır ve bunu bolca elde ederiz. Yeni oyuncular bunu satın aldılar, çünkü çekirdek grup, son birkaç yıldır Dragons’la birlikte olan insanlar, akademimizden gelmişler, bir şeyleri değiştirmek istediklerini açıkça belirttiler. ” >

Dragonslar kampanyalarını Cumartesi haftalarında Benetton’a açarak Güney Kralları Rodney Parade’i ikinci turda karşılamaya başlamadan önce, sezon için erken bir işaretleyici sunma şansı verdi.

Jackman baskının devam edeceğini biliyor.

“Evet, eminim, 14 kişi baş antrenör olarak hepimiz sonuç almak için baskı altında” diye ekledi.

“Bence kendine baskı yapıyorsun. Her cumartesi oldukça zor, eve gidiyor ve kayboluyor. Kazanmak için hepimiz buradayız. Dışarıdan, bence, kazanan bir takım yaratmaya çalışmak için üzerime koyduğum baskıdan daha fazla baskı uygular.

“Elbette baskı var ve bu dürüst olmak için iyi bir şey. Sanırım artık bir delicimiz var, oysa geçen sene sırtımızda iki el ile kavga ettik. ”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Altılı tahminleri24 Ağustos İstanbul altılı tahminleri24 Ağustos İstanbul at yarışı tahminleri

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın