Cork City yöneticisi John Caulfield yakın tarihli bir basın toplantısında. Kaynak: Sam Barnes

EMBARKING Cork City yöneticisi olarak dördüncü peşpeşe Avrupa kampanyasında John Caulfield, bu kişinin öncekinden farklı olmadığı konusunda ısrarcı oldu: “Avrupa, ister Avrupa Ligi ister Şampiyonlar Ligi olsun, Avrupa.”

Yine de, bu öğleden sonra yapılan basın toplantısında olağandışı sayıda gazeteciyi araştırırken Caulfield’in yüzündeki gülümseme, Avrupa’nın ilk 12 yılındaki en iyi kulüp yarışmasında kentin ilk görünümünün öneminin bir göstergesiydi.

“Birçok taraftarımız, sekiz ya da dokuz ay boyunca Şampiyonlar Ligi müziğini bekleyemeyeceklerini söylüyor, bu da güzel. Ama kendi bakış açımızdan, bu bir Avrupa bağıdır ve ben bunu dört gözle bekliyorum. ”

Caulfield, Linfield, BK Hacken ve Levadia Tallinn’e karşı Avrupa Ligi zaferlerine başkanlık etti, ancak Legia Varşova’nın ilk tur eleme maçında karşılaştığı zorluk, 2014’te başlayan bir görev süresi boyunca şimdiye kadar karşı karşıya kaldığı her şeyin üzerinde bir seviye olabilir.

Hem bir yönetici hem de bir oyuncu olarak Caulfield, Cork City Futbol Kulübü ile uzun bir ilişki boyunca bazı büyük Avrupa gecelerini yaşadı. 1991 yılında Uefa Kupası’nda Bayern Münih ile unutulmaz bir 1-1 beraberlik içinde olmak, kulübün tarihinin ortak öncü golcüsü için bir kariyer noktasıydı.

Yarın akşamın Turner’s Cross’da ilk bacağının satıldığı bir günün öncesinde Cork’a gelen Legia, son sezonlarda Real Madrid ve Ajax ile berabere çekiliş ve Sporting Lisbon’a karşı bir zafer de dahil olmak üzere bazı etkileyici sonuçlar elde etti.

Legia Varşova geçtiğimiz sezon Polonya’da bir lig ve kupa kazandı. Kaynak: Foto Olimpik < / span>

Kadroları önemli ölçüde değişmesine rağmen, Caulfield, 13 kez Polonya şampiyonlarının performansını göstermek için 2014-15 sezonunda Celtic’e karşı tartışmalı bağına işaret etti. Legia’nın 6-1’lik toplam galibiyeti daha sonra askıya alınan Bartosz Bereszynski’nin ikinci ayağın 88. dakikasında bir yedek olarak geldi.

Caulfield, “Onlar müthiş bir kıyafet” dedi. “Bizim gibi bir kulüp için harika. Ülkemizde oynamak, ligimizdeki kırıntıları yaşamak, profesyonel olmaya çalışmak ve her şeyi olabildiğince doğru yapmak, o zaman Legia gibi bir takımı oynamak ve oynamak onurdur. Büyük kulüp, olağanüstü oyuncular, birçok uluslararası oyuncu. ”

Şöyle ekledi: “Açıkçası onlar ezici bir favoriler, çok fazla şans ve gol elde eden harika bir takım. Ancak futbol futboldur ve spor başka bir işten farklıdır. Her zaman bir şok yaratmak için underdog’a bakarsınız.

“Son birkaç gün içinde çok fazla iş yaptık, onlara baktık ve onları analiz ettik ve harika oyuncularla süper bir takım olduklarında, her zaman size fırsat veren ışık çukuruna bakıyorsunuz. belki de üzülüyor. Ama bu büyüklükte bir takım çalmamız bizim için harika bir onur.

“Muhtemelen Bayern Münih’ten başka, onlar [Legia] muhtemelen en büyük takımlar – finansal olarak ve onlar hakkında her şey – bu kulübün oynadığı. Başka iyi takımlar oynadık – Genk, Malmö – ama bunlar muhtemelen daha büyük bir takımda, daha büyük bir mali tablodaki tüm takımlar Bayern Münih’ten daha büyük bir takım.

“Onları çalmamız bizim için bir onur ve bu vesileyle dört gözle bekliyoruz. Destekçilerimiz bunu dört gözle bekliyorlar. Zeminin toplanacağını umuyoruz ve belki de sahamızın çevresi, Polonya’nın her yerinde harika stadyumlarda çalıyor olmaları için kullanılmayabilir. Bekleyeceğiz ve göreceğiz ama hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz. ”

Polonya Ordusu Stadyumu gelecek hafta ikinci ayağına ev sahipliği yapacak. Kaynak: Getty Images < / span>

İkinci ayak, 17 Temmuz Salı günü, 31.000’den fazla seyirciye hitap edebilecek olan Polonya Ordusu Stadı’nda oynanacak. Kazananlar için ödül Spartak Trnava’ya (Slovakya) veya HŠK Zrinjski Mostar’a (Bosna) karşı bir bağdır.

Geçtiğimiz sezon City’yi 2005’ten bu yana ilk Premier Division’a yönlendiren Caulfield, “Avrupa futbolu özeldir. Sizi kendi yerel liginizden uzaklaştırır ve tamamen farklı bir seviyede olan kulüpleri oynarsınız – sadece futbolda değil, tüm pakette.

“Futbol endüstrisinden geliyorlar. Maalesef, İrlanda’da sektörümüz burada değil. Bu sadece böyle değil. Onlar uygun futbol ülkeleri, düzgün futbol sektörlerden, o yüzden bu kulüpleri giderken farklı kültürleri, farklı oyun stilleri, iyi oyuncuları, 30,000 ve 40,000 [seyirci] önünde her hafta oynamak için kullanılır oyuncular var.

“Bizim için harika bir deneyim. Her zaman öğreniyoruz. Kendi kariyerinize baktığınız zaman, Avrupa futbolu muazzam bir şeydi çünkü tüm farklı kültürlere rastlıyorsunuz ve bu, kendinizi test etmek istediğiniz şeydir.

“Biz kesinlikle aşırı underdogs’iz ve hiç kimse bize hiç şans vermiyor. Bunu anlıyoruz. Ama her zaman bir günler geçirmelerini umarsınız ve harika bir gün geçirebiliriz. İşte bu yüzden sporda şoklar var. Hepimiz bunun için yaşıyoruz.

“Hazırlandık ve ne kadar zor olacağını biliyoruz. Ancak aynı zamanda, belirli şeyleri doğru bir şekilde yapmamız gereken alanlara da baktık. Eğer yaparsak, asla bilemeyeceksin. O zaman bir şansın var. ”

Yarın Turner’ın Haçında saat 7: 45’de başlıyor.

Cork’un muhalifleri için absentees arasında Dünya Kupası ikilisi ve eski Arsenal forvet

Ex-Dundalk kalecisi, Cork’un McNulty’deki Şampiyonlar Ligi mevcudiyetine göre terleme olarak beklemede


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın