1986 Dünya Kupası şampiyonu, oyuncu Jorge Sampaoli’yi eleştirdi. Resim: Mikhail Metzel

1986 Dünya Kupası şampiyonu, oyuncu Jorge Sampaoli’yi eleştirdi. Resim: Mikhail Metzel

ARGENTINA LEGEND DIEGO Maradona, ülkesinin Dünya Kupası’yla yaptığı ve İzlanda’yla yaptığı çekiliş değerlendirmesini yayınladı. Uyarı uyarısı Jorge Sampaoli, taktiklerini değiştirmedikçe evine geri dönmeyeceğini söyledi.

1986 Dünya Kupası şampiyonu, Lionel Messi’nin Moskova’daki 1. Grup D çıkmazında bir penaltı kaçırmasından sonra “Böyle oynayarak Arjantin’e geri dönemez” dedi.

“Bu bir rezalet. Maradona, İzlanda’nın 1.90 metre boyunda olduğunu bilerek maç için hazırlıklı olmamakla birlikte, takımın kalbinde genel bir öfke olduğunu hissediyorum.

Arjantin, 19 Kasım Cumartesi günü Sergio Aguero ile bir püsküren Maradona’nın Spartak Stadyumu’nun stantlarından baktığını öne sürdü.

Ancak, ilk finallerinde oynayan minnows İzlanda, dört dakika sonra Alfred Finnbogason ile seviyeledi.

Dünya Kupalarındaki performansları tartışmasız bir diğer dünyadaki kariyeri olan Messi, Hannes Halldorsson’un 63. dakikada gerçekleştirdiği tekdüzen kurtulduğu zaman liderliği ele geçirme şansını geri çevirdi.

Arjantin yöneticisi Jorge Sampaoli. Kaynak: Gabriel Rossi

Fakat Maradona varisini eleştirmekten kaçınıyordu ve yerine parmağını Sampaoli’de işaret etti.

“Oyuncuları suçlamıyorum. İş oranının eksikliğini suçlayabilirim. Ama oyuncuları suçlayamam, daha çok Messi, elindeki her şeyi ona verdi ”dedi.

“Spin üzerinde beş ceza kaçırdım ve hala Diego Armando Maradona’ymışım. Messi’nin bir penaltı kaçırdığı için iki puan düşürdüğünü sanmıyorum ”diyerek Arjantin’i 2010 yılında Güney Afrika’da çeyrek finale çıkaran Maradona’yı ekledi.

Arjantin, 21 Haziran ‘da Saint Petersburg’ daki bir sonraki maçında Hırvatistan ‘ı oynadı.

© – AFP 2018

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Bir Coutinho krakeri, bir itme ve bir penaltı atışı: Brezilya, 1-1 berabere kaldı

Their Akıllarının içine girmeye çalıştım – İzlanda’nın kahraman kaleci Messi’yi canlandırmak için ödev yaptı