ABD müdürü Dave Sarachan bugünkü basın toplantısında konuşuyor.

ABD müdürü Dave Sarachan bugünkü basın toplantısında konuşuyor.

DAVE SARMAYAN, bu kıyılarda tam olarak bir ev ismi olamaz, ancak 63 yaşındaki New Yorklu, beş yıldır yayılan sığınak Stateside’da bir kariyere sahiptir.

Sarachan ilk olarak 1976’da Rochester Üniversitesi’nde bir oyuncu iken antrenörlük yapmaya başladı. Oradan birkaç üniversite tarafının yardımcısı olarak görev yapmadan önce içeride kapalı bir futbol oynamaktan zevk almaya gitti.

Onun büyük mola 1997 yılında, Bruce Arena’nın DC United ile müdür yardımcısı olarak görev yaptığı sırada, Bob Bradley Chicago Fire’ı yönetme görevinden ayrıldıktan sonra geldi.

Oradan, takımın MLS Cup zaferi kazanmasına yardım ettikten sonra, Arena’yı iki numara olarak izledi ve ikilinin 1999 ve 2002 yılları arasında ABD milli takımının sorumluluğunu üstlendi.

Arena ve Sarachan, ulusal taraflarının pek çok eleştirmenin beklentilerine meydan okumasına ve 2002 Dünya Kupası’nın çeyrek finallerine ulaşmalarına yardım etti.

Arena, milli takımdaki rolüyle dört yıl daha devam ederken, Sarachan, Chicago Fire’ın koçu olarak beş yıllık bir süre için ayrıldı. O yılın MLS Antrenörü seçildiği için, majör takımın 2003 MLS Kupasına, Major League Soccer’nın şampiyonluk maçının sekizinci enkarnasyonuna nezaret etmesine vesile olarak, gelecek vaat eden ilk sezonun tadını çıkardı. Landon Donovan’dan esinlenerek San Jose Depremleri.

Ancak, üst düzey yönetimde bu cesurca teşvik edici ilk kampanyadan sonra Sarachan, felaketle sonuçlanan ikinci bir dönem geçirdi. İtfaiyecinin vurduğu takım, Carlos Bocanegra ve DaMarcus Beasley’in sırasıyla Fulham ve PSV Eindhoven takımlarına ayrılmasıyla daha da güçlendi.

Daha sonraları dramatik bir şekilde gelişemedi ve Sarachan 2007’deki görevlerinden kurtulduktan sonra, Arena ile bir sonraki yıl asistan olarak bağlantı kurdu ve ikilisi LA Galaxy’da sekiz yıl içinde önemli başarılar elde etmeye devam etti.

Los Angeles’ta İrlanda’nın futbol tarihinin en büyük oyuncularından biri olan Robbie Keane ile yollarının kesiştiği bir yerdi. Dubliner, ABD’deki beş yıllık bir büyü boyunca tüm yarışmalarda 100’ün üzerinde gol attı. Takımın üç MLS Kupasını güvence altına almasına yardım etti ve 2014’te ligin MVP’si seçildi ve 2016’da Amerika’yı futbol taraftarları arasında efsanevi bir statüye kavuşturdu.

Bu nedenle, Sarachan’ın, bugün İngiltere’deki Aviva Stadyumu’nda düzenlenen ABD’nin ön-basın toplantısında İrlanda’yı uluslararası olarak sorduğumuzda, Keane’ye övgü dolu olması şaşırtıcı değil.

“İyi arkadaş olduğumuzu düşünmek hoşuma gidiyor, dün gece onunla yemek yedim ve o ödüyordu” diye gülüyor.

O bir kazanan. Ve bu göze çarpan şey. Galaksiye geldiğinde çok şey kazandık ve bu Robbie’ye ve zihniyetine çok yüklendi.

“Oyun oynamayı seviyor, gol atmayı seviyor, soyunma odasında harika, adam kazanan. Orada geçirdiği süre boyunca üç kupa kaldırdık, böylece kendisi için konuşur. ”

Sarachan, LA Galaxy’da Robbie Keane ile çalıştı. Kaynak: Rex Atienza

Sarachan başlangıçta Arena’ya asistan olarak gelmişti. Vurgun patronu, Jurgen Klinsmann’ın Dünya Kupası yeterliliğine felaketle başladıktan sonra, eski Almanya uluslararası işini kaybetmesine yol açarak, Kasım 2016’da milli takımdan sorumlu ikinci bir büyüyü kabul etti.

Arena ve Co başlangıçta işleri tersine çevirmek için yola koyuldu. Niteliklerini güvenceye almak için, son altı ardışık maçlarını kaybeden tarafa karşı sadece bir çekişe ihtiyaçları vardı, Trinidad ve Tobago. Yine de, şoktan 2-1’lik bir kayıp onlara bu yaz Rusya’da bir yere mal oldu.

“Mazeretimiz yok, bugün başarısız olduk. Bu alandan en az bir noktaya kadar çıkmalıydık, ”dedi Arena maçtan sonra koçu görevden istifasını açıkladı.

Sarachan, ABD’nin Arena’ya uygun bir daimi halefini belirleyene kadar tarafın geçici olarak görevlendirildiğini söyledi. İrlanda gibi, yarın akşam rakipleri artık rekabetçi bir maç olmaksızın uzun bir periyodla karşı karşıya kaldı ve sonuç olarak büyük bir yeniden inşa sürecine başladı.

Kadronun yaş ortalaması 23, üyelerinden dördü hala gençken, Cameron Carter-Vickers (Tottenham), Erik Palmer-Brown (Man City), Tim Weah (PSG) ve Josh Sargent (Werder Bremen) kendi kulüplerinin başlangıç ​​XI’lerinden bir kaç yol var.

Her zaman inşa ediyorsun ve bu belli bir yıl belli ki, ”diye açıklıyor Sarachan. “Bu dostluklarda, önümüzdeki yıl başlayacak ve yarışmalar gelecek sene başlayacak olan, daha büyük resim, daha büyük resim, bir şeyin parçası olacağı fırsatları sunmaya başlayabiliyoruz.”

Bu gençler, bu hafta başlarında Bolivya’ya karşı 3-0’lık bir galibiyetle çok etkilendiler, ancak üst düzey futbolun zorluklarına tam olarak alışmadan gitmeleri için hala bir yol var.

Sarachan, Aviva Stadyumu’nda yarın gece oyunuyla ilgili olarak “Bu, Kasım ayında Portekiz’e karşı olan maçımızdan bu yana en büyük sınavımız olacak, bu da bu oyunların ne olduğu – harika bir konaklama ve harika bir atmosfer” dedi.

“Çok genç bir grupla geliyoruz… İrlanda’nın da genç bir grubu olacağını biliyorum. Bence ortalama yaşları 27’yi biraz aşmaktadır.

“Yani gerçek bir test, iyi bir eşleşme, zor bir oyun bekliyoruz, bu da bu oyunların ne olması gerektiği.”

Sarachan İrlanda’ya karşı bir oyunda ilk defa değil. Mick McCarthy tarafından yönetilen bir taraf, 2000 yılında Massachusetts merkezli Foxboro Stadyumu’nda 1-1 berabere çekerken, ABD’li koçluk ekibinin bir parçasıydı. 2002 Dünya Kupası için birikimin bir parçası.

Sarachan, “Geleneksel olarak, her zaman bu maçların bir parçası olduğum yıllarda, maçı kazanma ve maçı her şeye koyma konusunda tam bir kararlılığa sahip olmayan bir İrlanda takımıyla karşılaşmayacaksınız” diyor. “Bence de iyi oyunculara sahip olan bazı oyuncular var.

“Tempo, her zaman İrlanda’yla çabuk kavga eder. Ayak parmaklarında olmalısın. Bunun için ayağa kalkacaklar ve bunun tam konsantrasyon gerektiren bir oyun olacağını biliyoruz – her zaman İrlanda’yı oynamanız. ”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

George Weah’nın oğlu, oyun için yaptığı her şey için John O’Shea’ya teşekkür etmeyi planlıyor

Seamus Coleman: “Topu daha iyi tutmamız için talimatlar verdik ve daha iyi bir şekilde yürütmeliyiz”


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir