GOLDEN STATE WARRIORS koçu antrenörü Steve Kerr, NFL’nin ulusal marş sırasında davranışla ilgili yeni kurallarını “aptal” olarak markaladı.

Steve Kerr. Kaynak: SIPA ABD / PA Resimleri

NFL, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, marşların oyunlardan önce oynadığı sırada, oyuncuların soyunma odasında kalmasına izin vereceğini duyurdu.

Ancak, oyuncuların ya da diğer personelin “bayrak ve marş için saygı ve duruş sergilememesi” durumunda, takımların diz çökmesini engellemek için prosedürde bir değişiklik olması halinde, takımlar para cezasına çarptırılır.

Warriors uygulamasında, Batı Konferansı finallerinden Houston Rockets’e karşı beş oyunun öncesinde konuşan Kerr, NFL’nin değişikliklerle sadece “kendi hayran kitlesine oynama” olduğuna inanarak politikayı eleştirdi.

Medyaya verdiği demeçte, “Ben sadece NFL’nin tipik olduğunu düşünüyorum” dedi. “Sadece hayran kitlesine oynuyorlar.

Temel olarak, marşını sahte vatanseverlik, milliyetçilik, insanları korkutmak olarak kullanmaya çalışıyorlar. Bu aptalca, fakat NFL’nin işlerini nasıl yürüttüğü bu.

“Amerika Birleşik Devletleri’nde vatanseverliğin barışçıl protesto hakkında serbest konuşma hakkında olduğunu anlayan bir ligde olmaktan gurur duyuyorum.

“Bence NBA’deki liderlerimiz, bir NFL oyuncusu diz çökerken, polisin vahşetini protesto etmek için, ırk eşitsizliğini protesto etmek için diz çökmüş olduklarını anlıyor.

“Bayrağa ya da orduya saygısızlık etmiyorlardı, ama başkanımız [Donald Trump] bunu yapmaya karar verdiler ve NFL takımını izledi ve bu histeriyi yaratarak hayran kitlelerine saldırdı.”

NBA, NFL tarafından geçirilene benzer bir kurala sahiptir: Resmi oyuncular, şu çizgiyi içerir: “Oyuncular, antrenörler ve antrenörler, oyun sırasında ara sıra veya faul çizgisi boyunca onurlu bir duruşta durmak ve sıraya girmek zorundadır. Ulusal Marşı’nın. ”

Lig, geçen sene takımlara bir maça gönderdi ve ligin “bir oyuncu, antrenör veya antrenörün marş için durmadığı herhangi bir olası durumla nasıl başa çıkacağını belirleyecek” dedi.

Memo gönderildikten bir gün sonra, komisyon üyesi Adam Silver diz çökmüş oyuncuların potansiyelini ele aldı ve şöyle dedi: “Eğer böyle olsaydı, bunun gerçekleşmesiyle başa çıkacağız” dedi.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Trump, Stallone’un itirazları sonrasında bokstaki ilk siyah ağır şampiyonu cezalandırdı

Citroen, Kuzey İrlanda sürücüsünü ‘aşırı derecede çok sayıda kaza“ için aksıyor


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın