31 yaşındaki Nagelsmann, Real Madrid’i yönetme şansını neden geri çevirdiğini açıkladı

Nagelsmann, RB Leipzig’i devralmadan önce Hoffenheim’da bir sezon daha alacak.

Nagelsmann, RB Leipzig’i devralmadan önce Hoffenheim’da bir sezon daha alacak.

JULIAN NAGELSMANN, neden Real Madrid’de Zinedine Zidane’yi başarma şansını reddettiğinden bahsetti.

Avrupa’da tartışmasız en güzel genç teknik direktörü olarak kabul edilir 31 yaşındaki son iki mevsim her Şampiyonlar Ligi’ne Hoffenheim güdümlü olan – Bundesliga istendiğinde bir başarıdır 2019-20 onun hizmetlerini işe RB Leipzig rakipleri.

Nagelsmann son yılını Leipzig’e katılmadan önce Rhein-Neckar-Arena’da görecek, ancak Zidane’in üçüncü bir Şampiyonlar Ligi zaferinin ardından Zidane’in istifasından sonra Madrid’in ilerlemesini kabul etmesi çok farklı bir hikaye olabilirdi.

Böyle bir genç yaşta, Nagelsmann – Santiago Bernabeu’nun ilgisi ile dümdüz olsa da – büyük bir rol üstlenmek için yurtdışına gitmekte hissettim, bilge olmayacaktı. Julen Lopetegui, isyanda İspanya işinden acımasız bir ayrılığın ardından dizginleri alarak Dünya Kupası.

“Madrid beni aradı,” dedi Nagelsmann 11Freunde’ye. “Telefonu kim asardı? Evren Futbol Kulübü yok, bu yüzden Real Madrid’den daha büyük bir kulüp yok.

Ama ben 31 yaşındayım, başka bir şansım olacak. Ülkeleri taşımak istemedim.

“Koçluk kariyerim makul bir şekilde devam ederse, daha sonra bu kategoride bir kulüp alma şansınız olabilir. Ayrıca aile nedenlerinden ötürü, yurt dışına çıkmak için çok uygun değildi.

“Toplumumuzun büyük sorunu, maksimizasyon eğilimi. Her şey komşundan daha fazlasına sahip olmakla ilgili. En büyük arabaya sahip olmak, en büyük banka hesabı, en büyük ev. Orada olmak istemiyorum. ”

© – AFP 2018

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın