1954’ten bu yana ilk kez bir dünya kupası şampiyonu görebilir miyiz?

Görüntü: PA Tel / PA Görüntüleri

Görüntü: PA Tel / PA Görüntüleri

Şimdiye kadar 2018 Dünya Kupası’nda 26 maçta, sadece yedi kişi tek bir golden daha fazla kazanamadı.

Son 10 dakikada 13 gol attı ve bunların yedisi sonuçları (yani kazananlar veya eşitleyiciler) etkiledi.

İlk turda ve oyunların bir kısmına dayanarak, olağanüstü bir tarafın henüz ortaya çıkmayacağı konusunda bir fikir birliği var gibi görünüyor.

Yarışmacılar, müsabaka öncesi puanları (Brezilya, Almanya, İspanya) düşürdüler ya da beklentilerin altında (Fransa) oynadılar.

Genel olarak, sözde daha zayıf olan takımlar her zamankinden daha iyi organize olmuşlar, böylece sıkı maçların çokluğunu açıklarlar.

Ayrıca İspanya’nın 2008-2012 yılları arasında ve hatta dört yıl önce bile Almanya’nın kalbi olmayan bir takımı olmadığı da doğrudur.

Tabii ki, bu mutlaka güçlerin kesilmesi gerektiği anlamına gelmez – 2010 galipleri İspanya, zafere ulaşmadan önce 1-0 İsviçre’ye açılış maçını unuturlarken, 2014’te Almanya, Gana’yla devam etmeden önce ikinci maçlarını 2-2 Gana’yla çekebilirdi. kupayı kaldırmak için.

Yol boyunca en azından tökezlememiş bir önceki galibi herhangi bir örneğini düşünmek zordur.

Yine de şaşırtıcı olan şu ki, Dünya Hafızasında son hafızada bir şok kazananın olmaması – 2010 yılında İspanyollar ilk kez ilk kez kazananlardı ve o zamanlar dünyanın en iyi takımıydı. İki yıl önce ve Avrupa’nın en iyi kulüpleriyle çok sayıda oyuncuya sahip.

Ondan önce, Fransa 1998’de ilk kez kupayı kaldırdı. Yarışmaya ev sahipliği yapıyorlardı ve o zamanlar dünyanın en iyi oyuncusu olan Zinedine Zidane ile çok yetenekli bir takım oluşturmuşlardı.

Son sürpriz kazananı bulmak için 1954’e kadar geri dönmek zorunda kalacaksınız, çünkü bir daha görülmemiş Batı Almanya kıyafeti finalde son derece meraklı bir Macar tarafını 3-2 yendiğinde.

Bu yılki turnuvada, sadece Mısır, Suudi Arabistan, Fas, Peru ve Kosta Rika ortadan kaldırılmışken, Rusya, Uruguay, Fransa ve Hırvatistan’ın nakavt aşamalarında şimdiye kadar garanti edilen dört takım var.

Büyük takımlardan Almanya, Arjantin ve hatta Brezilya’nın ilerlemesi kesin değil. Ve eğer İran diğer gece İspanya’ya karşı oynadığı kadar iyi oynarsa, son grup maçlarında Portekiz’e ciddi sorunlara neden olabilirler.

Avro, Yunanistan’ın 2004’te unutulmaz hüküm sürerken, iki kişinin Portekiz’i iki yıl önce zafere devretmesine rağmen, yeterince yol almak için yeterince sıradan bir tarafın tamamen mümkün olduğunu gösterdi.

Nakavt aşamaları için yukarıda belirtilen dört takımdan sadece Fransa, gerçek birer yarışmacı olarak konuşuldu.

Yine de, algılanan ikinci kademe bir uluslararası tarafın 15 Temmuz’da kutlayan takım olabileceğini düşünmek gerçekten çok uzak mı?

Hırvatistan, diğer gece Arjantin’e gösterdiği mükemmelliği koruyacak ve yoluna devam edebilecek mi? Harry Harry, ’66’dan beri İngiltere’ye ilk galibiyete ilham kaynağı olabilir mi? Luis Suarez Uruguaylılara olası bir zafere rehberlik edecek mi?

Brezilya ve İspanya, favori favoriler olarak kalmaya devam ediyor ve oyuncu-oyuncu olduğunu, turnuvadaki herkesten üstün olduklarını iddia etmek zor.

Ancak oyuncu-oyuncu, Almanya Meksika’dan daha iyi, ama bir üzüntü oluşmasını engellemedi.

Bir takım son 16’ya ulaştığında, zaferden dört maç uzaktalar. Yeteneklerden başka şanslar ve diğer faktörler, turnuva futbolunda özellikle büyük bir etkiye sahip olabilir.

Ve Rusya’daki oyunların ne kadar yakın olduğu göz önüne alındığında, bir sürpriz her zamankinden daha muhtemel görünüyor.

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!

Patrick Kluivert’ın oğlu Justin uzun vadeli anlaşmada Roman’a işaret ediyor

Dün gece Temple Bar’da 400 civarında Arjantin futbol taraftarı kalmadı


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın