Kenny son 15 yılda rakipsiz bir başarı elde etti. Resim: Tommy Dickson / INPHO

Kenny son 15 yılda rakipsiz bir başarı elde etti. Resim: Tommy Dickson / INPHO

FAI, Martin O’Neill ve arka oda personelini dünkü yüksek profilli çıkışlardan sonra yerine koymaya çabalıyor.

10 gün içinde kapılarımızda gerçekleşecek olan Euro 2020 eleme yarışmasıyla birlikte, Pazar günü Dublin’deki Kongre Merkezi’nde İrlanda takımını temsil edecek yeni bir adamın bulunacağı umuluyor.

Mick McCarthy ön koşucu olarak ortaya çıktı ve çok mantıklı görünüyor. İrlandalı kaptan, Green’deki Boys’u 2002 yılının ilk yarışı finalinde 2002 Dünya Kupası finallerine götüren iç-dışı pozisyonunu biliyor ve son sezonun sonunda Ipswich Town’dan ayrıldığından beri serbest bir oyuncu.

Ancak bariz seçenek kesinlikle doğru değildir ve İrlanda futbolundaki saygın saygın kişilik sayısı, Dundalk patronu Stephen Kenny’nin kırbaçta bir çatlak vermesine destek olmuştur.

Geçmişte rolü olan iki kişi – Brian Kerr ve Eoin Hand – atamadan memnun olurken, İrlanda Ligi’ne üye olmayan Richard Dunne de ilerici bir adım olarak görecekti.

İrlandalı hiçbir yönetici, son 15 yılda Dubliner’den daha fazla gümüş eşya kazanmamıştı ancak yönetim kariyeri, sadece 27 yaşındayken, Longford Kasabası’nın başına getirildiği zaman, 1998’e kadar gidiyor.

Oyuna girmeye çalışan genç bir orta saha oyuncusu Stuey Byrne’ı imzaladı ve Soccer Republic pundit, Kenny’nin insan-yönetim yeteneklerini, ligin en iyi oyuncularından biri olma yolunda doğru yolda bırakmaya teşvik etti.

Byrne kariyeri değiştirdi, ”diyor Byrne <42> . “Longford’daki zamanım, İrlanda Ligi’nde bir futbolcu olarak kariyerimin başlangıcıydı. O zamana kadar, bazı aptalca hareketler yaptım ve bir oyuncu olarak bana uymayan farklı yöneticiler için imza attım.

“Longford’un Stephen’a katılması bütün bunları değiştirdi ve ondan sonra hiç bakmadım. Kendisi için oynamak isteyeceğiniz bir oyuncunun yöneticisi. Eğer onu seviyorsanız ve onun kişiliğini alırsanız, bu herhangi bir oyuncu-yönetici ilişkisi için aynıdır.

“Eğer onun felsefesini alırsan ve ne istediğini anlayabiliyorsan onun için oynayacaksın. Eğer ona güvenirsen, geri verir ve gitmene ve oynamana çok teşvik eder. Hata yapmaktan korkmuyor ve çok fazla kendi adamı.

“Onun hakkında güzel bir yolu var ve onun kişiliğine çekiliyorsunuz, bu da işe yarıyor.”

Byrne 2001’de Longford için dışarı çıktı. Kaynak: INPHO

Sınırlı kaynaklarla çalışan Kenny, oyuncuların elinden gelenin en iyisini elde etmek için inanılmaz bir yetenek gösterdi ve Longford’a First Division unvanı ve promosyonu ile birlikte FAI Cup finaline ulaştı.

Daha fazla başarı kısa bir süre sonra, 2003 yılında Bohemya’daki Premier Bölümünü FAI Cup, Birinci Bölüm ve üç Lig Kupası’nı kazandıktan sonra Derry City’de iki kez büyüdüğü sırada izledi. Bu arada İskoçyalı Dunfermline’da bir araya geldi.

2012’de Michael O’Neill’i kendi yerel kulübündeki Shamrock Rovers’a yenileyerek, Kenny, bir önceki yıldan daha kısa bir süre içinde görevden alındığı arka arkaya başlıkları yaşayamadı ve görevden alındı.

2012 yılının Kasım ayında, Louth kulübü, Waterford’u iki ayaklı bir play-off’ta görerek küme düşmesini engelledikten sonra Dundalk’ı devraldı. Keith Ward ilk imzalardan biriydi ve teknik yetenekli oyun kurucusu onu Kenny’ye çeken şeyi açıklıyor.

Bohemian orta saha oyuncusu, “Shamrock Rovers’deki görevini kaybettikten sonra beni imzaladı, ancak birkaç yıl önce ligde yer aldım. Bu yüzden Derry’de takımını Paddy McCourt, Niall McGinn ve James McClean gibileriyle hatırladım” diyor.

“Bir yönetici olarak, kanatlı futbolcularla iyi bir futbol oynadığını düşünerek ona bakıyordum. Onunla tanışmamıştım, bu yüzden onu tanıyordum. Onun biraz garip olduğunu duymuştum ve o da öyle olduğunu seviyorum. Onun gibi birisini tanımıyorum.

O zaman imzalamaktan mutlu oldum. Birlikte yamalı bir ekipti ama büyüsünü yaptı ve gerisi tarih. ”

Ward, çapraz bağını yırttı ve ikinci sezonunda istediği kadar oynamadı, ama Kenny’nin onunla nasıl başa çıktığı hakkında çok konuşuyor.

“Oynamadığınız zaman, müdürü sevmek, ancak Stephen’a karşı adil olmak zor olmaktan hoşlanmıyor. Herkes için zamana sahip ve o sadece bir efsane. Etrafta olmak güzel ve sadece futbolu seviyor.

“Bir keresinde antrenman yaptığımızı hatırlıyorum, hava kararıyordu ve Borussia Dortmund’un yaptığını gördüğü bir atlayış üzerinde çalışıyordu. “Bu adam çıldırmış” diye düşünüyordum, ama ne yaptığını görebiliyorsun. ”

Bu yıl başlarında Kenny’nin Dundalk’a bakan Bohs star Ward. Kaynak: Ryan Byrne / INPHO

Doubers, İskoçya’da, Dunfermline’in İskoç Kupası finaline ulaştığı, ancak en üst uçuştan düştüğü zamana işaret edecek. Shamrock Rovers’teki soyunma odasının bozulmaması da onun not defterinde bir leke ve kendini büyük ölçüde İngiliz oyuncularından oluşan bir İrlanda ekibine kanıtlamak zorunda kalacaktı.

Byrne, “Giyinme odasında büyük kişiliklere bakmanın iki yolu var” diyor. “Yapıcı ve üretken olan insanlar var ve etraflarındaki oyuncuların en iyisini elde etmek için gerçek bir istekleri var.

“O zaman sadece zehirli olan büyük kişilikler var. Bir yönetici olarak, Shamrock Rovers’ta yaşayacağı bir şeydi ve o soyunma odasında bulunan zehirli tutumlarla başa çıkamayacağını biliyordum, ama bence bunu öğrenecekti.

“Başarılı olduğu tüm kulüplerde çok iyi yaptığı tek şey, kendi felsefesine oynayacağını düşündüğü oyuncuları seçmesiydi, ancak eğer İrlanda yöneticisi olsaydı, zaten kurulmuş olan oyuncularla uğraşmak zorunda kalabilir. takım.

Takımda çok iyi bir tutum var gibi görünüyor ve Seamus Coleman ile kaptan olarak ne kadar iyi konuştuğunu görebiliyorsunuz. Oyuncularla çok fazla “yapabilme” tavrı var.

“Stephen işi alırsa, oraya gitmesi ve aniden çürümüş bir soyunma odasını ayırdığını görmüyorum. Bu giyinme odası, “Git ve oyna” diyerek, onlara güven veren bir yönetici için ağlıyor. Hata yapmaktan ve bu olumsuzluğu sisteminizden çıkarmaktan korkmayın.

“Elbette üzerine de bir şekil koymak zorunda kalacak. Düşük bir hızda çalışıyoruz ve bu çabayı tersine çevirecek bir yöneticiye ihtiyacımız var. ”

Ward ekliyor: “Bu büyük bir adım ve milyonerlerle uğraşıyorsunuz. Oyuncular muhtemelen kendilerinden daha iyi olduklarını düşünecekler ancak siz de bunu burada bulabilirsiniz.

“Hala yönetici olarak genç ama biraz tecrübesi var ve Europa League’de ve büyük sahnede yönetmiştir. Devam etmek ve yapmak ve hak ettiği saygıyı almak için kimlik bilgilerine sahip olduğunu düşünmek istiyorum.

“Herhangi bir oyuncunun oynamak istediğini düşündüğü bir yönetici. Bu yüzden bir sorun olduğunu görmüyorum. Bence iyi olur. ”

2012’de Dundalk patronu seçildikten sonra Kenny. Kaynak: Donall Farmer / INPHO

Kenny Dundalk devraldı beri Dün altı yıllık yıldönümünü kutladı ve o 2016 Avrupa Ligi grubuna dört lig şampiyonluğu, iki FAI Kupası ve ilerlemesi ile bu dönem içinde İrlandalı futbol baskın yürürlüğe Lilywhites dönüşmüştür ana vurgular aşamalarında – tüm saldıran ve geniş futbol oynarken.

Onun referanslarına rağmen, FAI’nın İrlanda Ligi’nden bir yönetici ataması, özellikle de yeni adamın Mart ayında başlayan Euro 2020 eleme kampanyası ile koşan zemine vurmak zorunda kalması sürpriz olmaya devam edecektir.

Byrne, “FAI’nin Stephen Kenny’yi nasıl algıladığını bilmiyorum, ancak destekçilerin ne yaptıklarını ve oyuncuların bir kısmı da onun hakkında ne düşüneceğini çok iyi bilirler,” diyor Byrne.

Ben şahsen kulüp pozisyonunda yönetici olarak yapabileceği bir şey olmadığını düşünüyorum.

“Bu İngiltere’ye hiç bir şey almıyorum. Sanırım, eğer bir şey varsa, bu aşırı sinirli yöneticilerin üstesinden gelmek bizim için karşı-üretken olurdu. İtibarlara kesinlikle utanç verici miktarda para harcadık ve bu olumsuz oldu. Orada bir bağlantı kesildi ve destekçiler de bunu fark etti.

“Bunun için dikkate alınmasından çok memnun olacağım. Süreçler var ve ilgili taraflarla konuşmak zorundasınız ama bence çok güçlü bir aday. ”

Eğer Kenny, İrlanda futbolunda en iyi işi alacak olsaydı, bu yılki lig ve kupa çiftinden sonra diğer Premier Division kulüplerinin üzerinde baş ve omuzlar olan Dundalk için büyük bir darbe olacağını kanıtlayacaktı.

“Oraya nasıl giriyorsunuz?” Diye soruyor Ward. “Kötü konuşmaksızın, Dundalk’ta her oyunu, her kupayı ve Avrupa’da iyi bir şeyler yapmak için baskı var. En iyi takımı aldığınızı düşündüğünüz için ellerinizi ovuşturacaksınız, ancak bu sizin iyi bir iş çıkarmanızı garanti etmemektedir.

“Ülkenin en iyi kulübünü ele geçirdiğinizde ve baskının devam edeceğinden, Alex Ferguson’un peşinden gitmek gibi bir şey olurdu. Eğer onu alırsa, onu değiştirmek için içeri giren herkese bol şans. ”

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir