Luis Suarez ve Barcelona takım arkadaşı Ousmane Dembele

Luis Suarez ve Barcelona takım arkadaşı Ousmane Dembele

LUIS SUAREZ, Ousmane Dembele’yi, Camp Nou’da etkilemek için Barcelona zaferi mücadeleleri olarak odağını geliştirmeye çağırdı.

Eylül ayından bu yana La Liga’da başlamamış olan Dembele, Lionel Messi’nin bir büyünün sakatlığıyla yokluğunda bile olsa ve Real Betis ile son çatışmada Barca takımından tamamen ayrıldı.

Ernesto Valverde, Dembele’nin ihmalinin kötü amaçlı disiplinle ilgili olmadığını ısrarla vurguladı, ancak gazetesi Sport Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Blaugrana’nın eski Borussia Dortmund’a bir ültimatom koyduğunu ve tavrını geliştirmesini istediğini iddia etti.

105 milyon € ‘luk imza hala takım arkadaşı Suarez’in desteğine sahip, ancak Uruguay öne sürerek, Dembele’nin Fransa’sı ile yüzleşmeye hazırlanıyor, değişiklikler yapılmalı.

Suarez, “Dembele’nin soyunma odasına uyum sağlaması değil, takım arkadaşlarıyla olan ilişkisi çok iyi” dedi. “O mutlu.

“Ama bazı takım arkadaşlarımın dediği gibi, Ousmane’nin de bildiği gibi, bir futbolcu olmak bir ayrıcalıktır. Belki de futboluna daha çok odaklanmalı ve daha sorumlu olmalı.

“Çok genç ve Barcelona soyunma odasında örnek profesyonelliğinden ilham alabilir. Barca ile orada olmayı ve zafer kazanmayı hak ediyor. ”

Barca genel müdürü Pep Segura, zamanın içinde Dembele’nin oraya ulaşacağına inanıyor, ancak Camp Nou’daki hayata uyum sağlamanın kolay olmadığını söylüyor.

Segura La Vanguardia’ya “Barca’nın tüm oyunculardan taleplerini anlamak kolay değil” dedi. “Bu vahşice zordur ve kulüp oyuncuya yardım etmelidir.

“O zaman burada, kulübün büyüklüğü ile oynamak için baskı var. Bazen çok fazla tecrübesi olmayan bir oyuncunun bunu anlamakta zorlanması mantıklıdır. Mutlu olmadığı değil, genç bir oyuncunun kuşkuları var.

“Dembele her zaman onun yeteneğini kazanmıştır, bu muazzamdır ve şimdi bunu takım için kullanmak zorundadır. Hem kulübün hem de oyuncunun, bunu yapacağına% 100 ikna olduklarını söyleyebilirim. ”

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir