Manchester United’da Adnan Januzaj.

Manchester United’da Adnan Januzaj.

ADNAN JANUZAJ, Manchester United için yeterince iyi ama Jose Mourinho’nun kendisine gereken şansı vermediğini düşünüyor.

23 yaşındaki, Red Devils’i 2013’te Topluluk Kalkanı’nda yaptı ve David Moyes’in yönetici kadrosunun kötü yönetiminin ilk aylarında olumlu bir etki yaratması nedeniyle Ryan Giggs’in doğal halefi olarak görevlendirildi.

Ancak, Januzaj hiçbir zaman beklentilerini tam anlamıyla karşılayamadı ve Belçikalı kanat oyuncusu, 2017 yazında Mourinho’nun gereklilikleri fazlasıyla kabul ettiği Real Sociedad’a gitmesine izin verildi.

Januzaj, Portekiz’de kaliteyi göstermek için genç bir oyuncu olarak yeterli zaman verilmediğini düşünüyor ve onu kulübeden kalıcı olarak ayrılmadan önce 2016 yılında Old Trafford’a vardıktan sonra Sunderland’a borç olarak gönderdi.

Januzaj, Sky Sports News’e “Mourinho’nun muhtemelen daha deneyimli oyuncular istediği bir zamanda gerçekten şansı olmadı.

Old Trafford’da başarılı olmak için gerekli özniteliklere sahip olduğu konusunda ısrar ediyor, ancak Sociedad’da mutlu olduğunu iddia ediyor, burada katılmadan beri tüm yarışmalarda 39 gösteri yaptı.

“Benim için sorun değildi,” diye ekledi. “Devam etmem gerekti ve şimdi İspanya’da mutluyum ve bir fark yaratıyorum. Her zaman Manchester United için oynayacağımı biliyordum. Ne yapabileceğimi biliyorum. Bana bir şans vermediler ama bu sorun değil. İspanya’da mutluyum ve futbolumun tadını çıkarıyorum. ”

Eski tarafı Premier Ligi’nde sekizinci sırada, 12 maçta da yerel rakipleri Manchester City’de 12 sayı attı, ancak Januzaj onları geri kazanma yollarına geri dönüyor.

“Onlar [Manchester United] mücadele ediyorlar. Harika bir takım ve harika taraftarlar ama şu anda mücadele ediyorlar. Belli ki onlar tepeye geri dönecekler. Oyun kazanmak için doğru kararları vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Çok farklı nedenler var (neden mücadele ediyorlar), bu yüzden doğru kararları vermeleri gerekiyor. ”

Januzaj, Grup A2’de çimento üst noktasında yer aldıkları için, İzlanda ve Nations Ligi’nde İsviçre ile karşılaşacak olan Belçika takımının bir parçası.

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın