Manchester City’nin John Stones son düdüğünden sonra bir saha işgalcisiyle çarpışıyor. Resim: Nick Potts

Manchester City’nin John Stones son düdüğünden sonra bir saha işgalcisiyle çarpışıyor. Resim: Nick Potts

MANCHESTER ŞEHİR MÜDÜRÜ Pep Guardiola, rakip takımın Premier League şampiyonlarının masaya ilk defa çarşamba günü Manchester United’a 3-1 derbiyle çıkmasıyla erken “korku” nun üstesinden gelmek zorunda kaldığını söyledi.

David Silva’dan gelen Etihad’ın her yarısındaki goller ve Sergio Aguero, bir Anthony Martial penaltı atışı öncesinde bir komuta pozisyonunda City’yi ziyaret etti.

Ancak İlkay Gündoğan, 4 dakika süren şüphe ötesine geçerek, 44 sayılık bir geçişi taçlandıran üçüncü bir golle sonuçlandı.

Zafer Londra’yı terk etti ve Liverpool’dan iki puan açıkladı ve Guardiola BBC’ye şunları söyledi: “Zaferi hak ettik. İlk yarıda korkuyla biraz oynamıştık ama futbol bir oyundur ve topu kaybetmek istemedik. ”

Takımının neden korktuğunu sordu Guardiola, “Hayranlarımızın önünde iyi oynamak istedik ve bu oyunda ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ama iyi yaptık ve Sergio Aguero’nun bu hedefi yarım saat sonra bize çok yardımcı oldu. ”

Soldan yendiler United’ın 12 puan gerisinde, lig sezonuna sadece 12 maç kaldı. Dövülen menajer Jose Mourinho, Manchester kulüpleri arasında artık bir “boşluk” olduğunu kabul etti.

Ekibinin isminin yanı sıra gerçekte bir araya geldiği konusunda ısrar ederken, şehirdeki üç hedefin de oyuncuları tarafından yapılan hatalara düştüğünü söyledi.

Benim oyuncularıma karşı sıfır kelimeler için her şey olumlu, ”dedi Mourinho. “Onlarla beraberim ve onlar benimle.

“Bir boşluk var, Manchester City sezonun başlangıcından çok fazla puan almasına izin veren belli bir seviyede oynamaya başlıyor.”

Portekizli patron, Sky Sports ile ayrı bir röportajda şunları ekledi: “Her üç hedef bizim hatalarımız. Şehir gibi bir takıma karşı, hata yaparsanız cezalandırılırsınız. ”

United, iki kez kapanış beş dakika içinde iki haftada Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’a 2-1 yenerek iki kez attı ve City, Avrupa kulüp futbolunun elit turnuvasında Çarşamba günü Shakhtar Donetsk’i 6-0’lık bir hamle ile kampanyalarına devam etti.

Mourinho, United’in İtalya’daki güçlüklerini bozguna uğratmamakla birlikte şunları söyledi: “Herkes kabul etmeli, Juventus’a gitmek ve dünyanın en iyi takımlarından birine karşı 90 dakika oynayarak, Shakhtar Donetsk’i yenmek için başka bir şey. evde 6-0 ve çok rahat ol.

“Farklı koşullara varıyoruz.”

© AFP 2018

Yeni podcast’imize, The42’de Heineken Rugby Weekly’e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir