JOE SCHMIDT ADMITS, kendisi ve onun koçluk personeli, bu Kasım Test penceresinde zaten yapmak zorunda kaldıkları zor seçim kararları ile özellikle rahat değiller, ancak grubun ilerlemesini sürdüren yarışma olduğunu biliyorlar.

İrlanda’nın baş antrenörünün baş ağrısı, bu hafta Rob Kearney ve Garry Ringrose’un yaralanmaları nedeniyle hafifledi, ancak yine de son günlerde Carton House’da bir dizi uzun süreli görüşme vardı.

Schmidt’in bugünkü basın toplantısında Carton House’da yaptığı konuşma. Kaynak: Tommy Dickson / INPHO

Geçtiğimiz hafta sonu geri dönen kıdemli oyuncular ile birlikte Schmidt’in Cumartesi günkü Arjantin karşılaşmasıyla ilgili çıkması beklendiği gibi geldi ve Kieran Marmion, Conor Murray’in yokluğunda çığlık atma fırsatıyla ödüllendirildi.

Ancak daha sonra ikinci sırada ve arka sırada ilginç çağrılar vardı. Burada Schmidt, sonunda Tadhg Beirne ve Josh van der Flier dahil bir takım oyuncuları yerleştirmek zorunda kaldı. hafta sonu.

Beirne’in Şikago’daki parlaklığı, ikinci sırandaki yerini koruduğunu ya da James Ryan ve Iain Henderson’ın ilk tercihi eşleşmesi gibi görünen Schmidt’i tercih ederek bankta bir yatak tuttuğunu görecek kadar yeterli değildi. Bu arada Devin Toner, kapağı sağlıyor.

Van der Flier kendini de talihsiz olarak görebilir. Leinster komutanının sakatlanmasına dair bir öneri yoktu, bu nedenle Dan Leavy – bu hafta kampa geçmesine rağmen – Altı Milletler’deki güçlü performanslarından sonra Schmidt tarafından bir zeytin dalı teklif edildi.

Kearney’in omuz zedelenmesi, seçim fotoğrafını tam anlamıyla açıklığa kavuşturdu. Jordan Larmour, geçen haftadan sadece üç oyuncudan biri olarak, 15 numaralı formata devam ederken, Ringrose’un yokluğu, Schmidt’in orta sahada yapmak için basit bir karar vermesi, Bundee Aki-Robbie’i yeniden ele geçirmesi anlamına geliyordu. Henshaw kombinasyonu.

Kesinlikle sorunlu olsa da, bu zor seçim çağrıları, Schmidt’in son devirden beri geliştirdiği 77 puandan oluşan 77 farklı oyuncunun kullandığı, 36’sının debutantlar olduğu düşünülen kayda değer mukavemetin bir ölçüsüdür.

Düşünülen her şey, Kiwi’ye, İrlanda’nın gelecek yılki Japonya turnuvası öncesinde yolda olduğunu hissetmesi istenmiştir.

Carton House’daki basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Bir şeyi hiçbir zaman izleyemedim, çünkü şu an arasında çok fazla değişken var ve şu anda yaptığımız şeyleri üzebiliyoruz” dedi.

“Şu anda bulunduğumuz yerde rahat mıyız? Asla rahat etmeyiz. Ve neredeyse hiç rahat olamayacağınız gerçeğinden istifa etmeniz gerekiyor, çünkü daha fazla derinliğe sahip olmak istediğimiz birkaç pozisyon var.

“Derinliklere sahip olduğumuz birkaç pozisyon var ve haftanın haftası için karar verme konusunda özellikle rahat değiliz çünkü hayal kırıklığına uğrayacak bazı iyi oyuncular olduğunu biliyoruz.

Sexton bu hafta sonu İrlanda takımına geri döndü. Kaynak: Dan Sheridan / INPHO

“Ama biliyoruz ki bu grubu ileriye taşıyoruz, ve bu bizden tam olarak istediğimiz şey.

“Yani, cumartesi-sonrası, bir şeyleri bir araya getirdiğimizi ya da bir araya getirebileceğimizi öğrendiğimiz birkaç şey daha var. sonraki hafta ve bunun ötesinde haftalar için. ”

Schmidt’in Cumartesi’ye bakması gereken şeyleri, Marmion’un scrum-half’daki performansı, Larmour’un arka alanda yaptığı büyük bir seçmeler ve Seán O’Brien’in All Black’lere karşı başlatılmaya hazır olup olmadığını hayal edersiniz.

Murray’in yokluğunda ve Munster’in cüretkârlığının dünya şampiyonlarına karşı mucizevi bir geri dönüş yapması artık mümkün değil – bu, 23 yaşındaki Puma’ya karşı oynayacağı Marmion’un Marmion için büyük bir şans.

Bunlardan sadece beşi başladı, ancak Marmion, 2014 yılında ilk çıkışından bu yana Carton House çevresinde sürekli olarak sanal olarak bulunan denenmiş ve güvenilir bir Schmidt oyuncusu. Baş koçu, iki yıl önce İngiltere’ye karşı gösterdiği performansa işaret etti. 26 yaşındaki çocuğun dokuz forma giyme yeteneği.

Bu arada Larmour, Kearney ile All Blacks karşısında bir başlangıç ​​rıhtımı için düz bir savaşta gibi görünüyor ve ilk ev başlangıcı vesilesiyle iddiasını sağlama konusunda büyük bir fırsata sahip.

Bu, 21 yaşındaki için büyük bir adımdır, ancak bugüne kadarki gelişmekte olan kariyerinde her türlü mücadeleyi, geçen yılki Altı Ulustan bu yana İtalya’ya karşı ilk çıkışından bu yana her fırsatta önemli ve etkileyici katılımlarla ele geçirdi.

Schmidt, Arjantinli rakibi Mario Ledesma’yı Cumartesi günü Dublin’deki rövanşları için ‘sinsi bir plana hazırlamayı ümit ederek, arka arkaya kilit Guido Petti’nin dahil edilmesine işaret ederek, defansif olarak test edilecek.

Schmidt, çifti Clermont’taki Ledesma’ya koordine etti ve İrlanda patronu, eski fahişenin koçluğa geçtiğine şaşırmadı.

“Zaten koçluk yapıyordu, zaten Clermont’ta katkıda bulunuyordu” diye ekledi.

Arjantin antrenörü Mario Ledesma, Schmidt’i çok iyi biliyor. Kaynak: Bryan Keane / INPHO

“İnsanların iyi bir yöneticisi olan akıllı bir oyuncuydu.

Google Translate

Google apps
Main menu

“Bu yüzden zaten kendi deneyimlerini genişletmek için inanılmaz bir iş yaptı. Uluslararası düzeyde Wallabies'le uğraştı, Jaguares ile birlikte rol aldı ve performanslarında oldukça iyi bir artış oldu.

“Ve Haziran dizisinden bu yana milli takımla çok büyük bir artış. Bu yüzden, kendisinin güvenini kazandıracağı bir başarıya imza attığını düşünüyorum ve bu da oyuncuların güvenini aldığını kesinlikle biliyorum.

“Mario'yu tanıma, ona biraz kurnaz bir plan olacak ve biz de cumartesi günü başladıktan sonra muhtemelen pistte deşifre etmek zorundayız.”

Yeni podcast'imize, The42'de Heineken Rugby Weekly'e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın