Leicester City sahibi Vichai Srivaddhanaprabha.

Leicester City sahibi Vichai Srivaddhanaprabha.

MARTIN O’NEILL, Leicester Şehri sahibi Vichai Srivaddhanaprabha’ya haraç ödemesi yaptı. Bu hafta sonu, helikopterinin cumartesi günü kulüpteki stadyumun dışına düştüğü sırada trajik bir şekilde öldü.

Srivaddhanaprabha 2010 yılında Fox’ları satın aldı ve kulübün tarafının 5000/1 lehine olmasıyla 2016 yılında Premier Lig şampiyonluğuna liderlik etmede etkili oldu.

O’Neill Pazartesi günü BBC’ye verdiği demeçte, “O, Leicester Şehri için her şeydi.” “Hastaneye ve üniversiteye koyduğu para ve sahibi hiç bu kadar popüler olmadı – bu sadece bir şey değildi, bu ciddi bir şeydi. Bu umutsuz bir gün.

“Onun popülaritesi Leicester’in çok ötesindeydi, ama Leicester bunun büyük kısmını ele geçirecekti. Ama genel olarak, sadece felaketin futbol kulübüne çok yakın olması için – şu an içine girmek çok zor.

O’Neill Aralık 1995 ve Haziran 2000 arasında Leicester’den sorumluydu. Kaynak: EMPICS Sport

İrlanda patronu O’Neill, 1995 ve 2000 yılları arasında dört buçuk yıl boyunca Leicester’ı yöneterek, kulübün iki Lig Kupası şampiyonluğunun zirvesinde zirveye çıkmasını sağladı.

Kulüpteki zamanına yansıdı, ancak kulübün Premier League’in başarısının iki yıl önce unutulmayacak bir başarı olduğunu söyledi – Srivaddhanaprabha’nın Kral Güç Stadyumu’ndaki etkisi nedeniyle gerçekleşen bir başarı.

“Orada gerçekten harika günler geçirdim,” dedi O’Neill. “Çok iyi bir başarı elde ettik – bir çift kupa da kazandık, ancak birkaç yıl önce Premier League’i kazanmanın kesinlikle olağanüstü bir şey olduğunu gördük.

Yöneticinin bunun için büyük bir kredi alması gerekiyor, ancak adil olalım, bunun sahibinin varlığı için hiç olmamış olduğunu düşünmüyorum.

Google Translate

Google apps
Main menu

“Topluluğa gitti - üniversitelere ve hastaneye bağış yaptı ve Leicester halkı ona ulaştı. Bu harika bir şey - şu anda o anda keder dökülmesini görebiliyorsunuz.

Taraftarlar King Power Stadyumu'nda ödeme yapıyor. Kaynak: Mike Egerton

Google Translate

Google apps
Main menu

61 yaşındaki milyarder, Leicester’in cumartesi günü West Ham ile yaptığı çekilişten kısa bir süre sonra havalanıp helikopterin patlaması ve alevler içinde patlaması sonucu hayatını kaybeden beş yolcudan biriydi.

Polis, diğer dört kurbanı Nursara Suknamai ve Kaveporn Punpare, iki Vichai ekibi, pilot Eric Swaffer ve yolcu Izabela Roza Lechowicz olarak adlandırdı.

Salıdan stadyumda bir başsağlığı kitabı açılacak ve ekip fikstürünü Southampton'a karşı erteledi.

Yeni podcast'imize, The42'de Heineken Rugby Weekly'e abone olun, burada:


Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın