Taraftarlar Leicester City Foootbal Club’da haraç ödemek için toplandılar. Görüntü: PA Tel / PA Görüntüleri

Taraftarlar Leicester City Foootbal Club’da haraç ödemek için toplandılar. Görüntü: PA Tel / PA Görüntüleri

FANLAR, kulübün Taylandlı milyarder sahibinin, arazinin hemen dışındaki bir helikopter kazasında öldükünden bir gün sonra, Leicester City’nin stadyumunun dışında, yüzlerce futbol atkı, gömlek ve çiçek atıyor.

Vichai Srivaddhanaprabha’ya – kulübün destansı 2016 Premier Lig zaferinin arkasındaki fondan – denizler arasında, Tayland Budist tapınaklarında sık sık görülen bir Hindu tanrısı olan Ganesh’in de bir görüntüsü vardı.

Acil durum araçlarının kaza mahallinden ileri ve geri olarak geçmesiyle, insanların düzenli bir akışını şükran duygularını ifade etmek için geldi: koltuk değneği üzerinde bir adam, genç oğlunu teselli eden bir baba, mavi ve beyaz çiçekler buketini taşıyan bir kadın – renkler futbol kulübünün

“Leicester’i haritaya koydu. Bizi büyük kıldı, biz artık sadece küçük bir kulüp değiliz, ”dedi. Srivaddhanaprabha’nın ölümünün onaylanmasından önce konuşan 55 yaşındaki Cathy Dann bir destekçiydi.

John Welford, 68, dedi: “Ne fantastik bir adam! 60 yıldır destek aldım ve şahsen ben şimdiye kadar sahip olduğumuz en iyi sahibi olduğunu düşünüyorum ”.

Taraftarlar, stadyuma, resmi onaydan çok önce, Leicester’in helikopterle evlerine sık sık uçup giden 60 yaşındaki işadamının uçağın uçağında bulunduğunu ifade etmek için stadyuma akın etti.

Helikopterde, Vichai’nin iki personeli de dahil olmak üzere dört kişi de kazada öldü.

Konut sakinleri, iki yıl önce en üst sıradaki yerini kazanmak için klüplerden geçtiğinde, bir futbolculuğun ardındaki itici güç olan kararlı ve karizmatik bir figür hatırladılar.

Taraftarlar, kulüp sahibi Vichai Srivaddhanaprabha’nın kullandığı bir helikopterin ardından, Leicester City Foootbal Club’da, Cumartesi akşamı saat 8.30’dan sonra stadyum yakınındaki bir otoparkta alevlere çarparak haraç ödüyorlar. < / span> Kaynak: Aaron Chown

Birçoğu ayrıca, sahibinin cömertliğe hayranlık duyduğunu hatırladı – yerel maçlara yapılan bağış da dahil olmak üzere, şehir dışındaki şehirlerin yanı sıra, eşleştirmelerden uzak ücretsiz kahvaltılar ve doğum günündeki ücretsiz biralar.

“Onlar destekçileri gibi etraftalar, onlar bizim gibiler. Kulübün ne olduğuna inanıyorlar ve ona aldılar, ”diyor Mahendra Mistri, 59.

– us Bizi şampiyon yaptı “-

Pazarın ilk saatlerinde haraç ödeyecek ilk destekçilerden biri olan Kanti Patel, AFP’ye şunları söyledi: “Benim için çok şey ifade ediyor, kulüp için çok şey yaptı.

“Üstesinden gelemiyorum. Kulüpten olduğu için kulüp iyi gitti ve şimdi ne olacağını bilmiyorum. ”

Başka bir fan, Tom Lieves, Vichai’ye haraç vermek için bir “Şampiyonlar” atkısı ile geldi.

“Kulübeyi ne zaman aldığımızı biliyorsun – kesinlikle hiçbir yerde değildik. Ben de Şampiyonlar’mın atkılarını indirdim çünkü bizi şampiyon yaptı. ”

Andrew Aldwinckle şunları söyledi: “Daha çok para adamdan ziyade bir destekçi, uygun bir destekçiydi. Kalabalıktan biriydi. İlgilendiğimiz kadarıyla, bu kadar. ”

Kulübün mavi şapkasını takan Steve Walton: “Sanırım Leicester’de değil, dünyanın her yerinde çok sayıda Leicester hayranı var, sanırım harap olacak ve hayranları için çok şey ifade ediyordu. .”

Vichai ayrıca, Tayland’ın Güneydoğu Asya ülkesinin futbol sahnesini geliştirerek uluslararası spor dünyasında daha fazla tanınmasını sağladı.

Bangkok merkezindeki bir futbol maçında, Leicester City taraftarı Apichart Jitratkavee, “Tayland futbolunun çıtasını daha da yükselten önemli bir kişi olduğunu söyledi.

Leicester City tarafından kulüp akademisinde eğitilmek üzere Taylandlı gençleri seçmek için projeler vardı. Gelecekte millete hizmet etme şansı olacak ”dedi.

Başka bir fan olan Nathavut Sirimontaporn, Vichai’nin Tayland futboluna “faydalar” getirdiğini söyledi.

“Bence onu Leicester City’nin sahibi olarak görmek, insanları Tayland’ı daha çok tanıştırdı” dedi.

© – AFP 2018


BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir