Noel Hunt, zamanının İrlanda için oynadığı düşkün anıları var.

Noel Hunt, zamanının İrlanda için oynadığı düşkün anıları var.

Noel Avının profesyonel bir futbolcuya dönüşmesinin hikayesi oldukça önemli bir şey.

Waterford’da büyümekte olan grevci, oyundan veya genel olarak spordan hoşlanmadığını söyledi.

Bu noktada, İngiliz zirvesinde puanlama ve ülkesi için çok önemli Dünya Kupası elemelerinde puanlama, tamamen akla yatkın görünmezdi.

“Clonea Power adındaki küçük bir köydeydim ve hepsi fırladı” diye anlatıyor The42 .

Bununla birlikte, aynı zamanda İrlanda’yı temsil edecek ve Premier Lig’de oynayacak olan kardeşi Stephen, biçimlendirici bir etkidi.

Noel’in aksine, daha yaşlı Hunt kardeşleri her zaman bir futbolcu olmak istemişlerdi ve iyi bir atlayıştı.

“Çünkü hiçbir yerde ortalıkta yaşamaya başladım, günlerdir galibiyete kapılabilirdim ve kimse bunu bile bilmiyordu” diye hatırlıyor. “Bir keresinde saatlerce gitmiş olacağım ve aç olduğumda tekrar geleceğim ve tekrar gideceğim.

Sanırım Stephen’ın belki de biraz da olsa gözlerimi açtığı bir futbola dönüştüğünü düşünüyorum. Sonra her zaman sokakta futbol oynamıştım – beğenmedim, ama tüm arkadaşlarım yaptım, bu yüzden onlarla oynamaya başladım. ”

O şöyle devam ediyor: “Oldukça garip olan bir şey – ben oynadığımda, gol oynadım. Crystal Palace’a 15 ve 16 ya da 16’da kaleci olarak yargılanmaya başladım. Bana çok küçük olduğumu söylediler – muhtemelen haklıydılar. İlk oyunumu oynadım, U13’te altı metre oynadım. Top ağa bile çarpmadı – bu ne kadar küçük ve zayıf olduğum. Ceza alamıyordum, hedefe ulaşamadım. Ama hızlı koşabilirim ve topu benimle getirebilirim, ben de bundan kurtuldum. ”

2001’de Shamrock Rovers günlerinde resmedilen Hunt. Kaynak: INPHO

1 . Ya eğer?

Hunt’un sürgülü kapıları vardı, ya da o yüzden şüpheleniyor. Her şeyin yolunda gittiği U16 seviyesinde bir antrenman seansıydı. Yaşamı boyunca çok önemli bir saat ya da iki saat değil, oldukça alakasız bir akşam olabilirdi. Biraz farklı bir şekilde panik yapmış olsaydı, ileride bugün benimle bir futbolcu olarak konuşacağından kuşkulanıyordu.

“Junior ekibimle eğitimime başladım” diye açıklıyor. “Çok fazla kalecimiz vardı, ben de dışarı çıktım. Biraz çatlağım vardı, çünkü arkadaşlarım hala orada oynuyorlardı. Üç ya da dört gol attım [antrenmanda] ve Pazar günü, ben öndeyim.

“Beni oraya getiren annemin ortağıydı. Adil olmak için büyük bir parçasıydı. Kennedy Kupası’nda yönetmiştir, şimdi Waterford Gençliklerini yönetmektedir. Munster U18’leri yönetir. Oyuncularını biliyor. John O’Shea, ağabeyim Daryl Murphy, Brian Murphy vardı, hepsini saflarından geçirdi. Ama beni ilk oyunda sıkıştı, dört gol attım ve 4-1 kazandık ve o da buydu.

Geriye bakıp, o gece çok fazla bekçi olmasaydı, şimdi [nerede olduğumu] düşünürdüm?

“O zamanlar, annemin ortağı yönetici olduğu için, soyunma odasındaki herkes muhtemelen bir şey düşündü – Ben farklı bir şekilde davranıyordum çünkü onunla yaşıyordum.

“Ama açıkçası, bana kimsenin yapmadığı bir şey gördü ve oradan ilerledi.

“Kariyerim öyle gibiydi, çok şanslıyım. Beni yanlış anlamayın, çok çalıştım – her zaman ilk ben oldum, en sonunda her zaman, zor iş ve neyin anlamında istatistiklerin en üstünde olmaya çalışıyorum.

“En yetenekli oyuncular olmasaydım, hiç olmadım. Fakat kendimi doğru bölgelerden çok sık sık alıyorum ve bu size puanlama şansı veriyor. ”

Damien Richardson Hunt’u Shamrock Rovers’e getirdi. Kaynak: Andrew Paton / INPHO

2 . Hoop rüyalar

Bu aşamadan sonra, Hunt’un kariyeri sürekli olarak gelişti. 2001 yılında, o 18 yaşındayken, o zaman-Shamrock Rovers patronu Damien Richardson onu kulübe getirdi.

İlk takım futboluna ihtiyacı olan oldukça ham bir genç, daha sonra 2001–02 sezonunda Birinci Bölüm’de yer alan memleketi Waterford’a ödünç verildi. Yetenekleri kısa sürede belirginleşti, çünkü bu kısa dönemde ebeveyn kulübünden birkaç gol attı. Kısa bir süre sonra, Rovers’e düzenli olarak oynuyordu ve Hoops için tüm müsabakalarda 25 gol ve 14 gol attı. Gençlerin istismarından etkilenen İngiliz kulüpleri dönmeye başladı.

“Her zaman futbol oynamaktan 10 Euro daha alsam futbol oynayacağımı söyledim. Ve işte böyle gitti ”diyor.

Bir sonraki sezon boyunca insanların yurt dışına çıkma konusunda belki de konuşmaya başladıkları yarı yoldaydı. Bu, gitmeden altı ay önceydi ve hiçbirini gerçekten dinlemiyordum. Sadece onun bir şey olduğunu düşündüm ve çok fazla okumadım. Bu gerçekleştiğinde, benim için bir şok oldu. ”

Hunt, Jimmy Calderwood’un altında Dunfermline’da çalıştı. Kaynak: EMPICS Sport

3 . Suyun karşısındaki hareket

Hunt, Portsmouth da dahil olmak üzere bir dizi kulüple bağlantılıydı, ama nihayetinde, Ocak 2003’te 100.000 £ karşılığında, o sırada İskoç zirvesinde dördüncü olan Dunfermline’a taşınmayı seçti. Eski Waterford oyuncusu Gary Dempsey’nin varlığı, gençlerin değişimi yapmasına ikna etmeye yardımcı oldu.

Genç golcünün kariyerinde hayati bir dönemdi, oyunda bir kesinlikten uzak bir başarıydı – Dunfermline ilk takımlarında yaptığı sayılara göre Rovers’i ödedi.

Bazı aksilikler vardı – Diz zedelenmesi Hunt’un oyun zamanının erken saatlerinde sınırlıydı. Ancak, kulübün en büyük başarısı, saldırganın 2002-03 kampanyalarının sonunda Genç Oyuncu-of-the-Season ödülünü kazanmasıydı.

Oyuncu Jimmy Calderwood, oyuncu hakkında “büyük bir gelecek” olduğunu söyleyerek ihtiyatlı bir iyimserdi. 2003 yılının Mayıs ayında gazetecilere verdiği demeçte. “Delikanlı yaklaşık iki buçuk yıldır dinlenmedi ve 19 yaşında, bu çok akıllıca değildi.

“Onu nazikçe getirmelisin, ama [Craig] Brewster ve [Stevie] Crawford, yerini almanın en kolay oyuncuları değil.

“Bu iki kişiden birini bırakmak veya onu orta sahaya koymak, yani oyun oynamayı sevmediği birkaç oyun için yaptığımız anlamına gelir.

“Noel öğrenecek çok şey var, ama ham yetenek orada.

“Bize 100.000 £ ‘a malolmadan önce 60 ila 90 oyun arasında oynamak zorundadır – hepsi görünüşle ilgilidir.”

Hunt sonunda Scottish Premier League’deki kulüpte 80 maç yaptı ve tüm yarışmalarda 96 tane yer aldı.

Jimmy Calderwood ve Jimmy Nicholl yönetimindeki ilk birkaç yıl boyunca ligde dördüncü olduk. İki büyük yöneticimiz vardı, harika bir takım, kupa finaline çıktı. Dunfermline ile iki kupa finalinde oldum (2004 İskoçya Kupası finalinde 3-1 yenerek ve 2006 League Cup finalinde aynı muhalefet karşısında 3-0 kaybettim). Kazanmadık ama hala oradaydık. Geçen sezonda Jimmy ayrıldı. Kulüp biraz sıkıntı çekti, takım mücadele etti ve gerçekten ilerlemenin en iyisi olacağını düşündüm. ”

2006 yılının Haziran ayında Hunt, Dundee United’a 50.000 £ karşılığında katıldı. Orada iki kampanyada, o göreceli tutarlılık ile oynadı ve puanladı. Bekleme anı şüphesiz 2008 League Cup finaliydi. Hunt’un hedefi, Rangers’ın ilk yarısında liderlik sağladıktan sonra, kartlarda bir şok gözlendi. Ancak Kris Boyd zamandan dört dakika eşitledi. Oyun daha sonra 2-2 tamamladı ve penaltılarda 3-2 mağlubiyetle underdogların kalpleri kırıldı.

Noel Hunt puanlamadan sonra Kevin Doyle ile birlikte kutluyor. Kaynak: Getty Images / INPHO

4 . Söz verilen arazi

Kupanın son kaybı olarak hayal kırıklığı yaratan Hunt, en azından kariyerinin en iyi dönemini geçirecekti. 2008 yazında, 600.000 sterlinlik bir ücret karşılığında Reading’e katıldı. Steve Coppell’in tarafı, Premier Lig’den düşürülmüş ve Şampiyonanın kötü şöhretli ortamında, zaferleri karalamak için İrlandalı gibi kararlı ve kararlı oyunculara ihtiyaç duymuştu. Hareket aynı zamanda kardeşi Stephen ile birlikte bir masal bağlantısı kurmak anlamına geliyordu – kulüp seviyesinde birlikte oynayacakları iki büyüğünden ilki (diğeri Ipswich).

Bazı büyük kulüpler için oynadığım için çok şanslıyım ve şu ana kadar okumak benim favorimdir ”diyor. “Orada sevdim. Beş sene ordaydım ve sonsuza kadar kalırdım. Müthiş bir harikaydı, orada yer alan harika insanlar, harika anılardı. Hala en iyi arkadaşlara sahibim ve harikaydı.

“Ve maviden çıktı, ben buna inanamadım. Sadece gerçeküstüydü, çünkü Stephen’la oynuyordum – ve tüm kariyerim boyunca onun seviyesine ulaşmaya çalıştım. Seviye düştü (Premier Lig düştükten sonra) ve bir seviyeye çıktım, ama birlikte gol attık, bana yükler koydu ve onu bir çift için kurdum. İnanılmazdı, gerçekten çok eğlendim.

“Diğer kulüpler için birkaç teklifim vardı, ama ben ilgilenmedim. Stephen’la konuştum ve Stephen bir yıl daha kaldığını söyledi çünkü yönetici kalıyordu ve bu benim için yeterince iyiydi.

“Parayla ya da bunlarla ilgili değildi. Benim için anılar, futbolda ve ailede herhangi bir paradan daha değerli. Çok zengin olmak için paranızın olması gerekmez. Kafamda, beni mutlu etmem için çok sayıda hatıra ve his vardı. Benim için bu, anılarını yapmaktı. Bu, ilk hedeften, ilk eğitim oturumundan yaptığımız şey, sadece gerçeküstü ve hayatımdaki en iyi zamanlardan biriydi. ”

Noel ve Stephen Hunt, Reading, İrlanda ve Ipswich için çeşitli noktalarda birlikte oynadılar. Kaynak: Cathal Noonan / INPHO

5. Umutsuzluğa sevinçle

Stephen, 2008-09 sezonundan sonra Royals’tan ayrılırken, Hull’a 3.5 milyon sterlinlik bir ücret karşılığında katıldığında, Noel etrafta sıkıştı ve kulübün başarılı olmasına yardım etti. 2011-12 kampanyası sırasında Reading, Şampiyonanın zirvesini tamamladığı sırada, Brian McDermott altında 46 maçın 41’inde yer aldı.

İrlandalı yıldız Premier Ligi’nde hayatına ümit verici bir başlangıç ​​yaşattı, açılıştaki altı maçta iki gol kaydetti – Newcastle ile 2-2 berabere bir başlık ve Swansea’ya karşı 2-2’lik bir oyunda voleybol oynadı. Ancak durum hızla armut şeklini aldı. Hedefler kurudu, Hunt kötü bir sakatlık aldı, takım düştü ve mevsime göre, serbest bırakıldı – bir hayalin futbolda ne kadar hızlı bir şekilde bir kabusa dönüşebileceğinin açık bir illüstrasyonu.

“Ekibe girmek için çok uğraştım, çünkü bu sezon birkaç imzalama yaptık. Büyük paralı işaretlerdeydiler ve daha önce takımda çalışmak için çalıştığımdan daha çok çalıştım ve şansımı yakaladığımda, aldığımı hissettim.

“Haftada bir kupa maçında QPR’de oynadım ve gerçekten iyi geçti. Cumartesi günü Newcastle’a karşı oynadım ve attı – bu oyunda kötü bir vuruş yaptı. Swansea maçında bir hafta sonra oynadım, tekrar oynadım, ama o zamanlar beni dört ya da beş hafta boyunca dışarıda tutan birkaç kötü yaralı oldum.

O zamanlar bu dönemde yönetici değişikliği yaptık. Gittim, çünkü zamanın sahibinin kulübeyi mahvettiğini hissettim. Yaptığımız ve inşa ettiğimiz her şeyi çaldı, çünkü onun kulübüydi. Bu onun ayrıcalığıydı.

“Ama ben orada en uzun hizmet verenlerden biriydim, Adam Federici ile birlikte, ona bir şey söyleyeceğimi hissettim. Masadaki bir yıllık sözleşmenin üzerinde yaptığımız bir sohbetdi, ama konuşmanın iyi gittiğini sanmıyorum, getirdiği oyuncuların kulübün ethoslarını değiştirdiğini hissettim.

“Bu oyunculara gerçekten Premier Lig’de kanıtlanmayan bir şey yapmamak için mega para vermişti. Yanlış olduğunu hissettim, çünkü çok çalışkan bir ethos vardı. Bunu aksatırsanız, çok hızlı değişecektir. Bozukluğu hissediyorsunuz – takımınız, akışınız ve kimya. Çok fazla oyuncu taşımaya başlıyorsunuz ve diğer oyuncular üzerinde aşırı çalışan diğer oyuncular var, bu diğer oyuncuların zeminini kapatmaya çalışıyorsunuz ve kendinizle ilgili gerçek bir iş yapmıyorsunuz.

“Düştük ve ligde kalmak için yeterince iyi olmadığımızı gördük, çünkü sahibinin altında oynamak zorunda olan dört ya da beş oyuncunun, takım olarak nerede olduğumuza gerçekten uygun olmadığını hissettim. . Bunun için çok çalıştık ve bu benim en büyük pişmanlığımdı, uygun bir şans elde etmedik, [Premier League] ‘e uygun bir yol aldık. ”

Brian McDermott, Hunt ile hem Reading hem de Leeds’te çalıştı. Kaynak: Simon Cooper

6 . Leeds kabusu

2013 yazında Hunt, o zamana kadar Şampiyonlar kulübü Leeds’i yöneten eski Reading patronu McDermott ile bağlantı kurdu. O zamanlar iyi bir fikir gibi görünüyordu – oyuncu ne yaptıklarını biliyordu.

“Yaldızlıydım ve okumadan çıkıp tamamen dürüst olduğumu düşünmüyorum, dürüst olmak gerekirse” diyor. “Ben tam kalpliyim, buna gideceğiz, doğru bir gidişe sahip oldum, Leeds’in büyüklüğünü biliyordum, onun tarihini biliyordum, Leeds için çalınan birçok insanla konuştum, aklımı oluşturdum .

“Bu yüzden neye katıldığımı gerçekten biliyordum, sezon öncesi iyi bir sezon geçirdim, maalesef sezonun ilk maçında maalesef yaralandı ve kötü bir sakatlamayla 5-6 hafta oynamaya devam etmeye çalıştım. ve olmamalıydım. Bu benim kararımdı, neler olduğunu kimseye söylemedim, sonra bir tarama aldığımda düşündüğümüzden daha kötüydü ve [birkaç] ay boyunca dışarıdaydım. ”

Sahada, 19 görünüşte hiçbir amacı olmayan, zor bir büyüsü vardı. Daha da kötüsü, tartışmalı İtalyan girişimci Massimo Cellino kulübü devraldı ve sonrasında Hunt’u eleştirdi. Performansı nedeniyle forvetini alenen reddetti ve haftada £ 25,000 kazandığını iddia etti.

Bu süre zarfında yeni sahibi geldi ve cehennem bozuldu, ”diye hatırlıyor. “Biraz bir fars oldu, beni günah keçisi olarak kullandı.

“Öyledi. Neredeyse bunun hakkında gerçekten konuştum, ama kulüp gittiği sürece, orada olan oyuncular, hala orada olan çocuklar ve hala orada olan insanlar – sevimli insanlar. En iyisini hak ediyorlar, çünkü çok çalışıyorlar. Yıllar ve yıllar boyunca orada olan ve her şeyden geçmiş insanlar. ”

Hunt, o zamanlar sırtında bir yaralanmayla hareketsiz kaldı, ancak Cellino’nun yorumları, oyuncunun kulübün pozisyonunu neredeyse savunulamaz hale getirdi. Sahibin hak talepleri hayranlar tarafından belirtildi ve sonsuz kötüye kullanım Leeds desteğinin bir bölümü tarafından takip edildi.

“Hiç bir hamstring ya da gözyaşı dökmemiştim, çok şanslıydım” diye açıklıyor. “Yaralılarımın birçoğu etkili olmuştur. Son birkaç yılda birkaç kişi kötüydü – kırmızı kartlar, aptal prangalar, kaçınamadığım insanlar, talihsizlik. Ama bu futbol ve insanlar o tarafı görmüyor.

Onun için üzülüyorum, çünkü karım geçtiler, o dünyanın en iyisi. Leeds’de sırtımı yaptığım zaman kimsenin ne yaptığını bilmiyor. Onun için çok zordu, Leeds caddesine doğru yürürken ve insanlar eşinizle birlikte yürürken, yiyecek bir şeyler yemeye çalışırken, Coca şişelerini ve eşyalarını şişeler atıyorlar. Pazar öğleden sonra restoranlara gittiğinizde ve insanlar sizden başlamaya çalışırlar, çünkü başkandan duyduklarını doğru olarak düşünürler.

“Leeds’e bir futbol kulübü olarak acı vermedim. Bir hayran olarak nasıl bir şey olduğunu anlıyorum. Oynadığım her kulüp hayran oldum, umutsuzca kazanmak istedim. Hala hüsrana uğruyorum ve aşırıya kaçıyor. Oyunun bir parçası ve parseli. Ancak, bir başkandan telsizden (yanlış iddialar) sizin hakkınızda bir şey yapılmadığı için farklı bir oyuncuyla karıştığı için, bu doğru değildir ve hiçbir zaman gerçekten düzeltmez.

“Sonuçta, sahaya yardım etmedi ve sanırım bunun en büyük parasını aldım. O zaman almak zordu ve daha önce hiç böyle bir şey yapmadım.

“Gitmeme izin verdim ve bana izin vermedi. Oyun oynamaya izin verilmedi, ben de katılmadım. Gitmek ve oynamak istedim, yaşlanıyorum, yaralı durumlardan dolayı bir sene oynamıştım. ”

Noel Hunt, Leeds’te zor bir zaman geçirdi. Kaynak: EMPICS Sport

7 . Trollerle işkence edildi

Sahadaki talihsizlik ve talihsizlik, sosyal medya aracılığıyla alınan sürekli kötüye kullanım Avı ile birleşti – o zaman onu etkileyen bir şeydi, ama tecrübeyle fırçalamayı öğrendi.

“Twitter’dan çok şey öğrendim, bu kadar kalın bir deride büyüdüm. Twitter’da şu anda okuduğum her şey hakkında ya da her neyse, sadece benden düşüyor. Leeds’te yoktu, aldığım kötüye kullanımın büyüklüğü buydu. Bunu söylediğinizi söylüyorsanız, bu ve diğer birçok kez, neredeyse inanmaya başlıyorsunuz, çünkü bu zor.

Bu tür şeyler için çok zihinsel olmalısınız. Güçlü bir karakterimdi, ama düşündüğüm kadar güçlü değildim. Beni etkiledi, gerçekten yaptı. Ve sizi yansıtıyor, gece uyanık kalmanızı sağlıyor ve uyumak için mücadele ediyor, sabah kalkmak istemiyorum, işe gitmek istemiyorum. Bütün bunlar, ben onu koparıncaya kadar oldu. Dedim ki: “Doğru, çıkacağım tek şey kendimden çıkarak.” Ve bunu yapmak zorunda olduğum şey buydu.

“Artık Leeds hayranlarından hala kötüye kullanıyorum. Ve onlar [beni kötüye kullanan] tek taraftarlar. Başka nerede olursam ol, tamam tamam, her şeyi orada bıraktım. Ben söylemedim ki hepsini dışarıda bırakmadım [Leeds]. Sadece benim için olmadı. Daha çok denedim, daha kötüydüm. Bu oyuncularla olur. Bu sadece futbol. Onu anlıyorum.

“Hala [kötüye] alıyorum, ama şimdi beni rahatsız etmiyor, gerçekten değil. Sadece ısırmanızı isteyen küçük fikirli insanlar. Adil olmak için çoğuna gülüyorum. Ama Leeds taraftarlarının% 95’i hepimizin yanındaydı. Denediğimi ve doğru şeyi yapmaya çalıştığımı görebiliyorlardı. Sadece küçük bir azınlıktı, ama Leeds büyük bir kulüp. Bu kulübün% 10’u başka bir kulübün% 10’u gibi olmayacak. Ama onunla gitmelisin. ”

[gömülü içerik] Kaynak: Josh Barber / YouTube

8 . Yeni bir başlangıç ​​

2014 yılında, Hunt Ipswich’e katıldı – başlangıçta kredi ve sonra daimi bir anlaşma. Bir önceki kulübündeki debacle sonrası Mick McCarthy, ileriye dönük güveni geri kazanmak ve elinden gelenin en iyisini yapmak için mükemmel bir yönetici olarak hissetti.

“O uygun olduğunda o gerçek bir avuç ve ben onu buraya getirmekten mutluluk duyuyorum,” dedi eski İrlanda patronu o sırada.

Bu arada Hunt, bu çok ihtiyaç duyulan manzara değişiminden çok memnun oldu.

“Ipswich’e gitme şansı, cennete gittiğim gibi bir kurtarıcı gibiydi. Mick McCarthy, TC (asistanı Terry Connor), bana çok iyi davrandılar, hayranlar inanılmazdı.

“İlk oyunda ve rahatlamada puan kazandım – hatırlıyorum Leeds’e giden trende oturuyordum. Perşembe günkü trene inildim, Cumartesi sabahı televizyonda Sky’da canlı olarak oynadım, trene bir saatliğine ağladım. Kendimi kanıtladığım bir rahatlama ve mutluluktu. Kendi başımdaki tüm şüpheleri yanlış kanıtladım. Karım bile eve geldiğimde çok mutluydu.

“Bütün gün gülmekten ve gülmekten vazgeçemedi. Güzeldi, futbolun güzel bir parçasıydı. ”

Kariyerini gençleştirmeye yardım ettiği için McCarthy ve diğerleri kulüpte avlanır.

“[Mick] hoş bir adamdı, basit bir adamdı, oyunu doğru oynadı – sadece soğutuldu ve rahatladı, istediği gibi bişeyler istedi.

Ipswich’e gittiğimde, bir giyinme odasıydı. Futbolda en iyi insanlar olan bu büyük karakterlere sahiptiniz – Luke Chambers, çok az konuşulduğu ve sık sık konuşamadığı için şu anda hala kaptan olarak orada. Futbolda kazandığı her şeyi hak ediyor ve daha fazlasını hak ediyor. Yaptığı şey için, soyunma odasına sahip olduğu, kendini nasıl yürüttüğü, takımlarının nasıl yürüdüğü.

“Cole Skuse, o hala orada, başka bir mutlak elmas. Bir giyinme odasını başarılı yapan güçlü insanlar ve güçlü bir giyinme odası.

“Kimlerin sahip olduğunuz önemli değil, oyuncunun kalitesi önemli değil. Mick McCarthy, TC, Luke Chambers, Cole Skuse gibi insanlar varsa ve 15 ortalama oyuncuya koyduklarında, onlar sizin için uygun olacaktır. Düşürülmeyecekler. Katılan insanlar yüzünden kendi ve öz varlıklarını tutacaklar. ”

Ipswich Stint’i sona erdiğinde, Hunt’un kariyeri alacakaranlık yıllarına yaklaşıyordu. Birinci ligde Southend ile birlikte, Portsmouth’da Paul Cook’un altında bir büyüden önce, League League 2 unvanını kazanmasına ve tüm yarışmalarda 24 kez oynamasına yardım etti. Oradan, bir önceki sezonda bir çiftin zafere ulaşması için Cook’dan League One kıyafeti Wigan’a gitti. Hunt, Latics’le toplam 13 maç yaptı ve geçen sezon Pep Guardiola’nın Man City’si için inanılmaz bir 1-0 FA Kupası galibiyetiyle oynadı.

“Portsmouth inanılmaz bir futbol kulübü, inanılmaz insanlar. Ligi kazandık ve bu özel bir şeydi ve sonsuza kadar minnettarım. Portsmouth’daki insanlar ve Cookie’nin sahip olduğu personel. Sonra beni Wigan’a götürdü. Wigan’a gelmemi istedi ve ben de dedim ki: “Oh evet,% 100 yapacağım.” O benim için iyi bir şeydi ve ben sadık bir insan olduğumu düşünmeyi seviyorum. Bana bir şey sorduğunda, “ihtiyacınız olan her şey”.

“Wigan’a gittim. Orada harika bir yıl geçirdim, lig de kazandı. Bu yüzden Paul Cook’a çok fazla borçluyum, gözlerimi futbol hakkında açmaya, oyun oynamayı seviyor, ve tabii ki kabine birkaç tane daha madalyaya sahip olmak. ”

[gömülü içerik] Kaynak: HQFootball / YouTube

9 . En yüksek onur

İngiltere’de geçirdiği süre boyunca Hunt, 2008 ve 2009 yılları arasında İrlanda ile birlikte, Polonya ve Almanya’nın Karadağ ve İtalya karşısında Dünya Kupası elemelerine ek olarak üç kapılı oldu. Özellikle İtalyan maçı, sıra dışı bir hafızadır.

10. dakikada Vincenzo Iaquinta grevi sonucu Stadio San Nicola’da 1-0 geride kalan İrlanda, kalifikasyon teklifini devam ettirme hedefine çok fazla ihtiyaç duydu. İtalya’da Giampaolo Pazzini, 10 dakika sonra John O’Shea’yı bir av tüfeği ile yakalamak için gönderildikten sonra, Giovanni Trapattoni’nin yanına nadiren saldırıyordu. Avcı ve arkadaş forvet oyuncusu Caleb Folan’ın her ikisi de tezgâhtan çıktı ve sonuçta bu baskıya göre.

Üç dakika kala, Shay Given’in uzun süredir oynadığı son saha Folan tarafından garip bir şekilde yere serildi ve daha sonra olanlara ağır bir şekilde itiraz edildi. Hem Keane ve Hunt, daha sonra ağın köşesini bulduğu top için gitti. Hedef Dubliner’e yatırıldı, ancak grev partneri her zaman kararlı bir dokunuşa sahip olmuştu.

Orada yaptığım şeyi yaparak, benim için özel bir an olduğunu hissettim. İşler yoluma girmedi, ki bu konuda bağırdım ve neyin doğru olduğunu ve neyin yanlış olduğunu biliyorum. Ama kendimi Bari’de ne olduğunu biliyorum ve bu benim için yeterince iyi. ”

Ve Trapattoni, daha az cazip futbol tarzı için bazı kesimlerde sık sık yüzleşirken, Hunt ona ülkesini temsil etme şansı veren İtalyan koçluk efsanesini düşünüyor.

“Basit şeyler istedi – futbol tempoda oynadı, savunmacı fikirleri vardı ve ona karşı adil olmak için makul derecede başarılıydık, bu yüzden bir şeyden şikayet edemem.

“Deneyimini ve kariyeri olan bir erkekle tanışmak için Marco Tardelli ile birlikte, bana tamamen saygılı ve iyi davrandıkları için artık bir şey istemediniz.

“Onların dünyasında, benimkinden tamamen farklı olan biraz anlayış var.”

Hunt şu anda Waterford’da bir oyuncu ve asistan yöneticisidir. Kaynak: James Crombie / INPHO < / span>

10 . Bir tür ev ziyareti

Son günlerde Hunt, Wigan’dan geçtiğimiz sezon sonunda şampiyonluğa terfi ettikten sonra Wigan’dan ayrılan memleketi Waterford’a geri döndü.

Hareket, 35 yaşındaki oyuncuyu Mayıs ayında oyuncu / yardımcı menajer olarak gördü.

“Reading’de Brendan Rodgers ve Eamonn Dolan ile uzun zaman önce antrenörlüğe girdim” diye hatırlıyor. “Uzun süren bir sakatlığım var ve Brendan şöyle dedi:“ Doğru, koçluğa gir, bence iyi olursun, senin için iyi bir yolun var. Şimdi bir şeyler almaya başla, bir şeyler yazmaya başla. ”Bu yüzden son birkaç yılda, her yönetici, iyi puanlar ve kötü noktalar yazdım, ama pek çok kötü nokta yazdım – şükürler olsun ki kariyerim Sahip olduğum yöneticilerle çok şanslı oldum.

“Son iki ya da üç yıl boyunca neredeyse her seansı gün geçtikçe azalttım. Çok fazla [not] var, ne yaptığımızı, nasıl yaptığımızı ve neyi yapamadık? ”

İlk sezonunda en üst uçuşa geri dönen Waterford, beklentileri aştı. Hunt, maçın keskinliğini arttırmak için grevci teklif ederken bir avuç dolusu oyun oynadı ve Cuma günkü St Pat’ın 3-0’lık kaybı, altı oyun kalırken, Blues, Hunt’un eski kulübü Shamrock Rovers’i iki puanla izledi. üçüncü nokta için savaş.

İrlanda Ligi’nin standardı, önceden tahmin edilen Hunt’tan çok daha iyi bir şeydi. Waterford, 16 yıl önce kulüpteki önceki kredi büyüsünden bu yana önemli adımlar attığını düşünüyor.

Waterford için oynamayı bıraktığımda muhtemelen orada 80 kişi vardı. Şimdi oynuyorsunuz ve 2.500 var, orası zıplıyor, şehir canlı, etrafta Blues gömlekleri görüyorsunuz – çocuklar onları giyiyor. Yani kesinlikle büyüyor ve şehir çevresindeki gençlere kesinlikle bir etkisi oluyor.

“Daha fazla çocuğu tekrar katlamaya ve oyunlara geri götürmeyi, kulüp için geleceği planlamayı, her şeyin okullarda nasıl pazarlandığını ve oradan nasıl gittiğini konuşuyoruz.

“Ancak birincisi futboldur – iyi yaptığımızdan emin olmak ve bu üçüncüsü olabildiğince hızlı bir şekilde çimentolaşmasını sağlamak, çünkü Avrupa yerlerinde yer almaktan heyecan duyuyoruz. Gidecek çok fazla oyun olduğunu biliyoruz. Zor olacak, ama bence bu meydan okuma için hazırız. ”

İrlanda futboluna geçişte Hunt’un bazı fedakarlıklar yapması gerekiyordu. Ailesi İngiltere’de yaşıyor. Belirsiz bir süre için onları geride bırakmak “kolay bir karar değildi”. Konuştuğumuz gibi, Hunt haftada iki buçuk yaşındaki kızını, kreşe dönmeden önce, geçen ay ikinci bir çocuğu doğururken, kreşe götürüyor. Her hafta sonu aileye geri dönüyor, ama yine de uzun süre uzak kalmayı zorluyor.

“Uzun vadede, Birleşik Krallık’a yerleşiyoruz, bu yüzden bir iki yıllığına buradaysam, bu hiç sorun değil, ya da biraz daha uzun olmalı.

“Ancak nihai hedef, Birleşik Krallık’a iyi bir özgeçmiş ile geri dönmek. İrlanda, genç antrenörler ve genç yöneticiler için harika bir öğrenme eğrisi. Bu iyi bir lig. Belli yerlerde küçümseniyor, ama bolca yetenek var. ”

Futbolda unutulmaz ve birçok yönden imkânsız zamanının bir bölümü doruğa doğru geliyor gibi gözükse de, İrlanda dışından gelen uluslar aralarında uzun süre kalmak için iyi bir donanıma sahip görünüyor.

Bugüne kadar elde ettiği her şeyi yansıttığı için, Hunt’un, ünlü akranları kadar yetenekli olmayan, ahlaki tutumu ve ahlaki değerleriyle başarılı bir şekilde oymayı başarabilen bir oyuncunun mükemmel bir örneği olduğu açıktır. Oyundaki kariyer ne olursa olsun.

Futbolda mutlu olmak için zirveye çıkmak zorunda değilsiniz ”diye ekliyor. “Sokakta ya da beşte bir futbol oynayarak eğlencenizin tadını çıkarırsanız, bununla mutlu olursunuz.

“Her haftasonu, en iyilerinden en iyisi tarafından körleştirildik ve kaç oyunun televizyonda olduğuyla şımartıldık. Ama benim için futbol dünyadaki en büyük oyundur. O kadar çok kültür var ki, dünyanın farklı yerlerinden o kadar çok insan var ki, o kadar çok ırk bir araya gelsin ki, herhangi bir dine veya inanca bakılmaksızın, olması gerektiği gibi, bir renk. Bu sadece toplam mutluluk ve keyifle oynanması gereken bir oyun. ”

The42 Instagram’da! Bizi takip etmek için telefonunuzdaki aşağıdaki düğmeye dokunun!


Beşiktaş HaberBeşiktaş KadrosuBJK maçı

Check Also

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa : Sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık

Shinji Kagawa, sabırla savaştık, taraftarımızın gücüyle kazandık açıklaması yaparak Beşiktaş‘ta ki geleceğine dair ipucu da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir